Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
24 Kasım 2020 Salı
Hava Durumu
14 ° Açık Gökyüzü
Aliağa’da kurban kesim yerleri belirlendi
19 Temmuz 2020

Aliağa Belediyesi kurban satış yerinde tüm tedbirleri aldı

Aliağa İlçe Kurban Hizmetleri Komisyonu Kurban Bayramına kısa bir süre kala kent genelinde kurban kesimi yapılacak yerleri belirledi, pandemi tedbirleri kapsamında kesim esnasında ve sonrasındaki usul ve esaslar hakkında tebliği yayınladı
Aliağa İlçe Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından belirlenen kurban kesim yerlerinde İl Pandemi Kurulu ile işbirliği kapsamında gerekli tedbirlerin alınmasının kararlaştırıldığı belirtilen açıklamada kurban satış ve kesim yerlerinde maske takma zorunluluğu, fiziki mesafe kurallarına uyulması ve satış ile kesim yerlerinin girişlerinde antiseptik bulundurulması zorunluluğu getirildi. Satış yerlerinde alıcıların uzun süre kalmamasının sağlanması ve ateş ölçümü yapılması gibi tedbirlerin uygulanması konusunda azami hassasiyet gösterilmesi konusuna dikkat çekilirken, müşteri ve satıcılar arasında tokalaşma gibi el temasının olmaması istendi. Kurban kesim yerlerinde bir arada bulunarak parçalama işlemi yapılmasına müsaade edilmeyecek. Sosyal mesafe kurallarına riayet edilecek ve en fazla üç kişinin 1,5 metre mesafe kuralına göre maske takarak kesim ve parçalama işlemi yapmasına müsaade edilecek.

ALİAĞA BELEDİYESİ KURBAN SATIŞ ALANINDA TÜM TEDBİRLERİ ALDI. ZABITA EKİPLERİ ALANDA SIK SIK DENETİMLER GERÇEKLEŞTİRİYOR.
Aliağa da Kurban satış yeri olarak Aliağa Haraççıbahçe mevkiinde Aliağa Kabristanlığı karşısında bulunan alan belirlendi. Aliağa da daha önceleri Yeni Mahalle Güzelhisar Yolu üzerinde kurulan kurban satış yeri, zamanla yerleşim yeri içerisinde kalması ve çevreden gelen koku, sinek oluşumu ve gürültü şikayetleri üzerine değiştirildi. Pandemi tedbirleri kapsamında ve ilgili genelgeler dikkate alınarak belirlenen yeni kurban satış yeri On Beş dönümlük bir alanda hizmet veriyor. Alan ulaşım kolaylığı, yerleşim merkezine uzak olması ve geniş bir alanda kurulması nedeniyle vatandaşlarımız açısından büyük kolaylıklar sağlıyor. Aliağa Belediyesi Kurban Satış Yeri olarak belirlen alanda Pandemi tedbirleri kapsamında tüm düzenlemeleri yaptı. Giriş ve çıkışlara el antiseptiği konulan alanda, abdesthane ve tuvaletlerde gerekli tedbirler alındı ve el temizliği için ayrıca yıkama yerleri hazırlandı. Aliağa Belediyesi Zabıta birimleri de pandemi kuralları çerçevesinde düzenli olarak kurban satış alanında denetimler gerçekleiriyor.

Komisyonda alınan karara göre Aliağa’da vatandaşlar İzmir Büyükşehir Belediyesi Aliağa Mezbahanesi’nde, Aliağa Belediyesi Çarşamba Pazarı Pazar Yeri’nde ve Viking Evleri Meydanı’nda kurbanlarını kesebilecekler. Belirlenen kesim yerleri dışında cadde, sokak ve park gibi kamu alanlarında kurbanlık hayvan kesimlerine izin verilmeyecek.
Kurbanlarını görevli kasaba kestirmek isteyen vatandaşlar bayramın birinci günü büyük baş hayvan için 350 TL, küçükbaş hayvan için 120 TL, bayramın ikinci, üçüncü ve dördüncü günleri içinse büyük baş için 255 TL, küçükbaş için 70 TL ücret ödeyecek.
 

Diğer Haberler
Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Paylaş
E-Posta Adresi Giriniz