Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Hava Durumu
40 ° Açık Gökyüzü
Sağlık İşleri Müdürlüğü

Sağlık İşleri Müdürlüğü, 07.12.2021 tarih ve 465 sayılı Belediye Meclis kararı ile kurulmuş olup, Müdürlük yönetmeliği 1 Ocak 2022 tarihinde yürürlüğe girmiştir. 

Aliağa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü; Aliağa halkının sağlık ihtiyaçlarına uygun değişim ve gelişimini sağlayan projeler hazırlamak ve yürütmek, bu kapsamda koruyucu sağlık hizmetleri sunmak, sağlık sorunlarının çözümünde danışmanlık ve rehberlik hizmeti vermek; gerektiğinde sorunlarını nasıl ve hangi kurumlarla çözülebilecekleri konusunda destek olmak için çalışma yapmaktadır. 

Müdürlük, ihtiyaç sahibi vatandaşların talepleri doğrultusunda evde bakım, destek hizmetlerini sunmak, dezavantajlı grupların durumunu takip etmek, belediye hizmetlerinden yararlandırmak ve istatistikî verileri oluşturmak sureti ile sürekli güncelliğini sağlamaktadır. 

Aliağa Belediyesi bünyesindeki Veterinerlik hizmetleri, Sokak hayvanlarının tedavi, bakım, beslenmesi ve rehabilitasyonu çalışmaları da müdürlüğün görevleri arasındadır. 


 

Dr. Ali Seydioğlu
Sağlık İşleri Müdürü V.

1967 Eskişehir doğumludur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamlamış olup 1985 yılında kazandığı Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1993 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından sırasıyla; Muş Varto Sağlık Ocağı ve Uşak Ulubey Omurca Sağlık Ocağında görev yaptıktan sonra 1998 yılında Aliağa Merkez 2 Nolu Sağlık Ocağına tayin olmuştur. 2002 yılında Aliağa 112 ambulans ekibine geçmiştir. 
2018 yılına kadar 112 ambulans hekimliği yapmış, 2018 yılında Aliağa Devlet Hastanesi Acil Hekimliğine tayin olmuştur. 2022 yılında Aliağa Devlet Hastanesinden emekli olup 8 Mart 2022 tarihinde Aliağa Belediyesi Sağlık İşleri Müdür Vekili olarak göreve başlamıştır.

E-Posta Adresi Giriniz