Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Hava Durumu
30 ° Açık Gökyüzü
Çöp Ekspres

Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı “Çöp Ekspres” Ekibimiz ile 65 yaş üstü büyüklerimizin çöplerini adreslerinden alıyoruz.

65 yaş üstünde olan, evlerinden çıkmakta zorlanan yaş almış, hasta ve engelli vatandaşlarımıza kapılarında hizmet verebilmek amacıyla 2019 yılında “Çöp Ekspres” uygulamasına başladık.

Sunduğumuz hizmet Temizlik hizmetlerinin yanısıra aynı zamanda bir Sosyal proje olduğundan Temizlik İşleri Müdürlüğü ile  Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze bağlı ALO 153 Hilal Masa ile koordineli çalışılmaktadır.

Evlerinden çıkmakta zorlanan vatandaşlarımız ALO 153 Hilal Masa’yı arayarak ya da 0530 277 2222 numaralı Whatsapp çözüm hattımızdan taleplerini iletmektedir. Talepler Hilal Masa tarafından Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne iletilmekte ve “Çöp Ekspres’ ekibimiz söz konusu vatandaşlarımızın çöpünü evinden almaktadır.

Projemiz ile 65 yaş üstü büyüklerimiz ve engelli vatandaşlarımız için önemli bir sorun olan evsel atıkların çöpe götürülmesi sorunu çözülmekte hem de farklı müdürlüklerimizle işbirliği içinde yaşlılarımızın her zaman yanında olarak toplumsal dayanışma sağlanmaktadır.

Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Paylaş
E-Posta Adresi Giriniz