Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
20 Nisan 2024 Cumartesi
Hava Durumu
14 °
Park ve Вahçeler Müdürlüğü

Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz, Aliağa’nın daha iyi bir görünüm almasına yardımcı olurken diğer yandan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına karşılık vermek üzere, dinlenme, gezinti, park ve çocuk oyun alanları, yeşillendirilmiş alanların çoğaltılması gibi işlevleri gerçekleştirmek için çalışır.

Müdürlük;

Aliağa’nın tarihi, kültürel ve sosyal zenginliklerine sahip çıkmak, doğal ortamını zenginleştirmek, kentin nüfus yoğunluğu, ihtiyaçları, sağlıklı kent kriterleri dikkate alınarak, Aliağa Belediyesi sorumluluk ve yetki alanında bulunan park, bahçe, yeşil alan, yol, kavşak ve refüjlerin, dinlenme, spor, eğlenme gibi toplumun rekreasyon faaliyetlerini gerçekleştirebileceği, sosyal yaşam kalitesini artıran, ergonomik, sürdürülebilir çevre, sağlıklı ekosistem ve estetik yaşam alanlarını oluşturmayı amaçlayan yapısal ve bitkisel projeler üretmek, uygulamak ve korunması için kentsel koruma politikalarının geliştirilmesini sağlamak, konu ile ilgili kısa, orta ve uzun vadeli hedefler, projeler geliştirmeyi amaç hedef edinmiştir.

Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz, Aliağa Belediye Başkanlığının vizyon, hedef ve Stratejik planlamasına göre çalışmalarını sürdürmektedir.

Adil Çağlar
Park Ve Bahçeler Müdür Vekili

1973 yılında İstanbul’da doğdu. 1994 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomi bölümünden mezun oldu. Memurluk hayatına 1997 yılında Siirt ilinde başladı. Sırasıyla Siirt Merkez, Eruh ve Kurtalan ilçelerinde öğretmenlik yaptı. 2003-2015 yılları arasında Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı olarak yine sırasıyla; Sarıoğlan İlçe Müdürlüğü, Kayseri Tarım İl Müdürlüğü ve Aliağa İlçe Tarım Müdürlüklerinde Ziraat Mühendisi olarak görev yaptı. 2015 yılı Şubat ayından itibaren Aliağa Belediyesinde çalışmaktadır. 2019 yılından bu yana Park ve Bahçeler Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

E-Posta Adresi Giriniz