Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
31 Ekim 2020 Cumartesi
Hava Durumu
18 ° Açık Gökyüzü
Fen İşleri Müdürlüğü

Aliağa Belediyesi’nin amaçları, prensipleri ve politikaları çerçevesinde görevi, İlçemizin doğal, tarihi ve, İlçemizin doğal, tarihi ve kültürel değerlerini koruyarak kentsel ve sosyal gelişme sürecinde ihtiyaç duyulan alt ve üst yapı yatırım faaliyetlerini ve hizmetlerini halkımızın kullanımına çağdaş ve kaliteli olarak sunmaktır.

Fen İşleri Müdürlüğü 2020 yılında 66 personel ile hizmet vermekte olup; Bu personelin 8’i memur, 58’i Aliağa Belediyesi Personel Ltd. Şti personeli statüsünde çalışmaktadır.

FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ OLARAK YAPILAN FAALİYET VE HİZMETLER;

  • Aliağa İlçe sınırları içerisinde kalan cadde, sokak, yol ve meydanların düzenlenmesi, bunlara ait alt ve üst yapı ihtiyaçlarını karşılamak, imar planında açılması öngörülen imar yollarını açmak.
  • İhtiyaç duyulan belediye hizmet binaları, kültür merkezleri, spor merkezleri, yaşam merkezleri, bilgi evleri, kadın sığınma evleri, öğrenci konuk evleri, katlı oto park yapıları, spor tesisleri, muhtarlık binaları, sağlık ocağı v.s. yapıları projelendirip yapmak.
  • İhtiyaç halinde betonarme istinat duvarları, dekoratif taş duvar, beton ve/veya doğal malzeme kullanarak yol tretuvar düzenlemesi yapmak.
  • Üst yapısı deforme olmuş asfalt kaplamalı yolların asfalt kaplamalarını yapmak, korunması gereken kültür varlıklarının ihtiyaç halinde restorasyonunu yapmak.
  • Ham yollarda gerekli kırmızı yol kodunun verilmesi.
  • İlçemizdeki mevcut okulların ve dini tesislerin bakım onarımına katkıda bulunmak temel görevleri arasında olup, bu çerçevede sağlıklı yaşanabilir bir kent olması için her türlü çalışmayı yasalar kapsamında yapma sorumluluğunu üstlenir.
Devrim Rıfat Kaya
Fen İşleri Müdür Vekili

1976 yılında Mardin’de doğdu. 1979  yılında babasının PETKİM’de işe başlamasından dolayı Aliağa’ya yerleşti. İlkokul Namık kemal İlkokulunda, ortaokul ve liseyi Aliağa Lisesinde tamamladı. Dumlupınar Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Askerliğini asteğmen olarak Kıbrıs’ta tamamladı. Özel sektörde ve yurtdışı projelerinde teknik ofis mühendisi olarak görev yaptıktan sonra 2011 yılında Aliağa Belediyesinde Fen İşleri Müdürlüğünde inşaat mühendisi olarak çalışmaya başladı.

2020 yılından bu yana Aliağa Belediyesi Fen İşleri Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Evli ve 2 çocuk babasıdır. 

E-Posta Adresi Giriniz