Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
26 Şubat 2024 Pazartesi
Hava Durumu
13 ° Hafif Bulutlu
Fen İşleri Müdürlüğü

Aliağa Belediyesi’nin amaçları, prensipleri ve politikaları çerçevesinde görevi, İlçemizin doğal, tarihi ve, İlçemizin doğal, tarihi ve kültürel değerlerini koruyarak kentsel ve sosyal gelişme sürecinde ihtiyaç duyulan alt ve üst yapı yatırım faaliyetlerini ve hizmetlerini halkımızın kullanımına çağdaş ve kaliteli olarak sunmaktır.

Fen İşleri Müdürlüğü 2020 yılında 66 personel ile hizmet vermekte olup; Bu personelin 8’i memur, 58’i Aliağa Belediyesi Personel Ltd. Şti personeli statüsünde çalışmaktadır.

FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ OLARAK YAPILAN FAALİYET VE HİZMETLER;

  • Aliağa İlçe sınırları içerisinde kalan cadde, sokak, yol ve meydanların düzenlenmesi, bunlara ait alt ve üst yapı ihtiyaçlarını karşılamak, imar planında açılması öngörülen imar yollarını açmak.
  • İhtiyaç duyulan belediye hizmet binaları, kültür merkezleri, spor merkezleri, yaşam merkezleri, bilgi evleri, kadın sığınma evleri, öğrenci konuk evleri, katlı oto park yapıları, spor tesisleri, muhtarlık binaları, sağlık ocağı v.s. yapıları projelendirip yapmak.
  • İhtiyaç halinde betonarme istinat duvarları, dekoratif taş duvar, beton ve/veya doğal malzeme kullanarak yol tretuvar düzenlemesi yapmak.
  • Üst yapısı deforme olmuş asfalt kaplamalı yolların asfalt kaplamalarını yapmak, korunması gereken kültür varlıklarının ihtiyaç halinde restorasyonunu yapmak.
  • Ham yollarda gerekli kırmızı yol kodunun verilmesi.
  • İlçemizdeki mevcut okulların ve dini tesislerin bakım onarımına katkıda bulunmak temel görevleri arasında olup, bu çerçevede sağlıklı yaşanabilir bir kent olması için her türlü çalışmayı yasalar kapsamında yapma sorumluluğunu üstlenir.
Fen İşleri Müdür Vekili

1978 yılında Bergama’da doğdu. İlkokulu Ayazkent İlkokulu ve Bergama Zafer İlkokulunda, Ortaokulu Bergama Ali Rıza Eroğlu Orta Okulunda, Liseyi Bergama Lisesinde Tamamladı. 19 Mayıs Üniversitesi Harita Kadastro Bölümünden Mezun Oldu.

Askerlik Hizmetini Tekirdağ’da tamamladı.

Bir süre İzmir Orman Bölge Müdürlüğünde görev yaptıktan sonra 2000 yılında Yenişakran Belediyesinde Çalışmaya başladı. Büyükşehir yasası ile Yenişakran Belediyesinin tüzel kişiliğini kaybetmesi nedeniyle Mart 2014 sonrasında Aliağa Belediyesinde çalışmaya başladı. 2014 yılından bu yana Aliağa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde görev yapmaktadır.

Nisan 2020’den bu yana Fen İşleri Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

Evli ve 1 çocuk babasıdır.

E-Posta Adresi Giriniz