Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
16 Ocak 2021 Cumartesi
Hava Durumu
4 ° Dağınık Bulutlar
Başkan Yardımcıları
Hakan ŞİMŞEK
Başkan Yardımcısı

1967 Rize doğumludur. Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesini 1989 yılında tamamlayarak İnşaat Mühendisi oldu. Mezun olduğu yıldan bu yana İnşaat Mühendisliği ve Müteahhitlik yaptı. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde Aliağa Belediyesi Meclis Üyeliğine seçildi.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

2019 yılından itibaren Aliağa Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. 

Kürşat Bahadır TURAN
Başkan Yardımcısı

1984 Tekirdağ Çorlu doğumludur. Memur bir ailenin çocuğu olarak İlkokul ve Ortaokulu Artvin Borçka, Aydın Söke ve Balıkesir’de tamamladı. Lise öğrenimini Balıkesir Astsubay Hazırlama Okulunda tamamladı. 2001 - 2014 yılları arasında Türk Silahlı Kuvvetleri’nde memur olarak hizmet verdi. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 2014 yılında kendi isteğiyle TSK’dan ayrılarak Aliağa Belediyesi’ne geçti. Zabıta memuru ve Zabıta Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

2019 yılından itibaren Aliağa Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Cahit AYAN
Başkan Yardımcısı

1966 Kırıkhan doğumludur. İlkokul ve Ortaokulu Kırıkhan da liseyi Ankara da okudu. 1988 yılında Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri Bölümünden mezun oldu. Askerliğini yedek subay olarak Diyarbakır’da yaptı. Birkaç yıl özel sektör ve ticari çalışmalarından sonra 25 yıl Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) fabrikalarında Mühendis, İşletme Üretim ve Bakım Onarım Müdürü olarak görev yaptı. 2018 yılı itibarı Aliağa Belediyesi’nde İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü, Park ve Bahçeler Müdürü görevlerinde bulundu.

İki çocuk babasıdır.

2019 yılından itibaren Aliağa Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Serhat ARAS
Başkan Yardımcısı

1979 Menemen doğumludur. İlkokul ve Ortaokul eğitimini Helvacı’da tamamladı. Aliağa Endüstri Meslek Lisesi Elektrik bölümünden mezun oldu. 1999 yılında askerlik vazifesini Amasya’da tamamladı.  

Askerlik sonrası Çiftçilik, Minibüs işletmeciliği ve çeşitli ticari faaliyetlerde bulundu. Aliağa Ziraat Odası ve Aliağa Şoförler Otomobilciler Esnaf Odası’nın yönetimlerinde 2 dönem görev yaptı.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Aliağa Belediyesi Meclis üyesi seçildi.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

2019 yılından itibaren Aliağa Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Davut PARALI
Başkan Yardımcısı

1983 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. İstanbul Atatürk Lisesinin yabancı dil ağırlıklı bölümünü bitirdi. Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İlerleyen yıllarda aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü, İnşaat Mühendisliği bölümü, Yapı Malzemesi Anabilim dalında yüksek lisansını tamamladı. Daha sonra Beykent Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Mimarlık bölümünde doktora derslerini tamamlamış olup, tez aşamasında doktora eğitimine devam etmektedir.
Eğitim hayatı ile eş zamanlı olarak 2005 yılından itibaren Kâğıthane Belediyesi’nde çalıştı. Kurum içerisinde sırasıyla Mühendislik, Şeflik, Müdürlük, Teknik Başkan Yardımcılığı, Encümen Başkan Vekilliği gibi tüm pozisyonlarda görev aldı.
2020 yılı Ağustos ayından itibaren geçici görevlendirme ile Aliağa Belediyesi’nde göreve başlamış olup, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Plan ve Proje Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünden sorumlu Teknik Başkan Yardımcısı olarak çalışmaktadır.
İyi düzeyde İngilizce bilmektedir. 

E-Posta Adresi Giriniz