Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
26 Şubat 2024 Pazartesi
Hava Durumu
13 ° Hafif Bulutlu
Başkan Yardımcıları
Hakan ŞİMŞEK
Başkan Yardımcısı

1967 Rize doğumludur. Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesini 1989 yılında tamamlayarak İnşaat Mühendisi oldu. Mezun olduğu yıldan bu yana İnşaat Mühendisliği ve Müteahhitlik yaptı. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde Aliağa Belediyesi Meclis Üyeliğine seçildi.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

2019 yılından itibaren Aliağa Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. 

Kürşat Bahadır TURAN
Başkan Yardımcısı

1984 Tekirdağ Çorlu doğumludur. Memur bir ailenin çocuğu olarak İlkokul ve Ortaokulu Artvin Borçka, Aydın Söke ve Balıkesir’de tamamladı. Lise öğrenimini Balıkesir Astsubay Hazırlama Okulunda tamamladı. 2001 - 2014 yılları arasında Türk Silahlı Kuvvetleri’nde memur olarak hizmet verdi. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 2014 yılında kendi isteğiyle TSK’dan ayrılarak Aliağa Belediyesi’ne geçti. Zabıta memuru ve Zabıta Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

2019 yılından itibaren Aliağa Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Cahit AYAN
Başkan Yardımcısı

1966 Kırıkhan doğumludur. İlkokul ve Ortaokulu Kırıkhan da liseyi Ankara da okudu. 1988 yılında Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri Bölümünden mezun oldu. Askerliğini yedek subay olarak Diyarbakır’da yaptı. Birkaç yıl özel sektör ve ticari çalışmalarından sonra 25 yıl Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) fabrikalarında Mühendis, İşletme Üretim ve Bakım Onarım Müdürü olarak görev yaptı. 2018 yılı itibarı Aliağa Belediyesi’nde İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü, Park ve Bahçeler Müdürü görevlerinde bulundu.

İki çocuk babasıdır.

2019 yılından itibaren Aliağa Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Mustafa Tahir ACAR
Başkan Yardımcısı

1981 yılında Akşehir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Akşehir'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji lisans mezunudur. 2001-2009 yılları arasında askerlik görevini ifa edip uzman erbaş olarak ülkemizin çeşitli bölgelerinde görev yaptı. 

2009 yılı itibariyle Aliağa Belediyesi Zabıta müdürlüğünde çalışmaya başladı. 2019-2021 yılları arasında Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürü olarak görev yaptı. 2021 yılı Kasım ayından itibaren Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. 

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Serhat ARAS
Başkan Yardımcısı

1979 Menemen doğumludur. İlkokul ve Ortaokul eğitimini Helvacı’da tamamladı. Aliağa Endüstri Meslek Lisesi Elektrik bölümünden mezun oldu. 1999 yılında askerlik vazifesini Amasya’da tamamladı.  

Askerlik sonrası Çiftçilik, Minibüs işletmeciliği ve çeşitli ticari faaliyetlerde bulundu. Aliağa Ziraat Odası ve Aliağa Şoförler Otomobilciler Esnaf Odası’nın yönetimlerinde 2 dönem görev yaptı.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Aliağa Belediyesi Meclis üyesi seçildi.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

2019 yılından itibaren Aliağa Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Handan Çetiner ŞİRİN
Başkan Yardımcısı

1972 Sivas Gemerek doğumludur. Lise eğitimini Aliağa’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunudur. 1993 yılında Aliağa Belediyesi’nde Zabıta Memuru olarak memuriyete başladı. Belediyenin birçok servisinde memurluk ve şef görevlerinde çalıştı. Park Bahçeler Müdürlüğünün ardından 2019 yılına kadar Temizlik İşleri Müdürü olarak görev yaptı. 15 Ağustos 2019- Şubat 2021 tarihleri arasında Muhtarlık İşleri Müdürlüğü görevini yürüttü. Şubat 2021'den itibaren 2022 yılı Eylül ayına kadar Temizlik İşleri Müdür Vekili olarak görev yaptı. 2022 yılı Ekim ayından itibaren Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

E-Posta Adresi Giriniz