Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Hava Durumu
40 ° Açık Gökyüzü
Kurumsal Kimlik Kılavuzu

BAŞKANIN MESAJI

6.500 yıllık bir uygarlık geçmişi olan Aliağa’mızın bulunduğu coğrafyada büyük bir geçmişin kültür ve uygarlık birikimini geleceğe taşımaktan onur ve mutluluk duyuyoruz. 1 Mart 1952’de kurulan Aliağa Belediyesi bugün 67 yaşında geçmişin birikimlerine sahip çıkıp, Aliağa’yı mutlu bir geleceğe hazırlayan bir kurum olarak kentin gelişim ve değişim dinamiği
olarak hizmet veriyor. İletişim ve hizmet olanaklarının çeşitlendiği, kurumlardan
beklentilerin ve rekabetin arttığı günümüzde kurumların yeniden yapılanması, değişime ve yeniliğe açık olması bir zorunluluk ve gerekliliktir.

Aliağa Belediyesi bünyesinde bir felsefe, tarih, kültür ve hedef barındırır. Kurumumuzun kimliğinin, karakterinin, kurumsallığının, değerlerinin bütün mecralarda anlaşılabilir ve kurumun
gerçekleştirdiği bütün çalışmalarda bu kimlikle fark edilebilir bir yapıda olması için, kurumsal kimlik unsurlarının, günümüzün teknik imkânları en iyi şekilde değerlendirilerek yapılandırılmış olması gerekmektedir.

İletişim yöntemleri, içerisinde hem evrensel hem de yerel öğeleri barındırır. Bir kurumun en önemli iletişim araçlarından biri olan kurumsal kimlik materyalleri de bu doğrultuda hem evrensel hem de yerel özellikleri yansıtmalıdır.

İzmir ve Ülke ekonomisinin kalbinin attığı en önemli kentlerden biri olan Aliağa, yatırım bölgeleri ve kentsel mimarisiyle modern bir kent olmasının yanında, tarihi ve kültürel olarak “geleneksel” ve “yerel” öğeleri de yoğun bir şekilde yaşamak ve yaşatmaktadır. Bu anlamda Aliağa’nın yeni yüzünü oluşturmada bu evrensel-yerel ve geleneksel-modern ahenginin sağlanmasına çalışılmıştır. 

Kullanıldığı her platformda kurumumuzu anımsatacak tasarımın, renklerin, logoların ve diğer görsel öğelerin hangi kurallara bağlı kalarak, hangi ölçülerde ve nasıl kullanılması gerektiğini belirleyen Kurumsal Kimlik Kılavuzu, bu sistemin bir standardının oluşması açısından belirleyici olacaktır.

Aliağa’mıza ve kurumumuza hayırlı olmasını dilerim. 

SERKAN ACAR

Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Paylaş
E-Posta Adresi Giriniz