Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Hava Durumu
40 ° Açık Gökyüzü
Aliağa'ya Nasıl Gelinir?

Aliağa’ya İzmir’den, özel araçlarla ve otobüs, minibüs, tren gibi toplu taşıma araçlarıyla ulaşılabilir. D550 (E87) İzmir- Çanakkale Karayolu Aliağa’nın içinden geçmektedir. Aliağa - İzmir arasındaki 60 kilometrelik uzaklık, otomobil ile 45 dakikada alınabiliyor. 2020 yılında hizmete açılan Kuzey Ege Çevre Otoyolu’da Aliağa’dan geçmekte olup İzmir merkezden Aliağa’ya çok kısa sürede ulaşım mümkündür.

Bunun yanında, Aliağa ve İzmir arasındaki İZBAN hızlı banliyö sisteminin hizmete girmesiyle, 80 kilometrelik demiryolu hattı, ulaşımda büyük kolaylık sağlamıştır. İZBAN ile İzmir Alsancak İstasyonundan Aliağa’ya 1 saatte ulaşılmaktadır. İZBAN ile İzmir Adnan Menderes Havaalanı’ndan doğrudan 90 dakikada Aliağa’ya ulaşılmaktadır.

Aliağa, deniz ticareti açısından birçok iskele ve limana sahiptir. Ancak bugüne kadar Aliağa’ya turizm amaçlı deniz ulaşımı mümkün olmamıştır. Aliağa’da bulunan Balıkçı Barınağı küçük tekneler için kullanılmaktadır. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın Aliağa’nın Yeni Şakran Beldesinde yat turizmine yönelik Marina yapımına ilişkin projesi bulunmaktadır.

Aliağa’nın tüm köyleri ile ulaşımı sağlanmış olup; bu köylerin tümünün yolu asfalttır.

Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Paylaş
E-Posta Adresi Giriniz