Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Hava Durumu
40 ° Açık Gökyüzü
Nadir Nadi Kütüphanesi

Belediyemiz Nadir Nadi Kütüphanesi, Kültür Bakanlığına bağlı kütüphaneler ve birçok dünya ülkesinde uygulanan Dewey On’lu (kitap konu sınıflama) sistemi tekniğine göre düzenlenmiş olup, bu sistemle okuyucularına hizmet vermektedir.

Kütüphanemizde her yaştan okuyucuya hizmet edebilecek kaynaklar mevcuttur. Günde 100 – 150 okuyucunun yararlandığı kütüphanemiz açıldığı günden itibaren bilgisayar sistemiyle çalışmalarını sürdürmektedir.

Başvuru bölümünün haricinde ödünç kitap verme servisi de bulunmaktadır. Kütüphanemize üye olan okuyucularımız, 15 Gün içerisinde teslim etmek üzere evlerine kitap götürebilmektedir. Okuyucu talepleri göz önünde tutularak yeni çıkan yayınlar satın alınıp halkımızın hizmetine sunulmaktadır. Ayrıca belirli gün ve haftalarda şair ve yazarlar davet edilerek söyleşiler düzenlenmekte, genç kuşaklara yazarları tanıştırarak okuma alışkanlıklarının sürekli olması çabası sürdürülmektedir.

Aliağa Gençlik Merkezi 2. katta hizmet veren Kütüphanemizin 9.660 üyesi bulunmaktadır. Kütüphanede 13.049 kitap bulunmaktadır. 

Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Paylaş
E-Posta Adresi Giriniz