Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
31 Ekim 2020 Cumartesi
Hava Durumu
18 ° Açık Gökyüzü
Başkandan Mesaj

Kıymetli Hemşehrilerim

Aliağamıza hizmet için çıktığımız bu yolda 6. Hizmet yılımızı doldurmuş bulunuyoruz.

“Az konuşacağız, çok iş yapacağız” ilkemizle Aliağamızı yaşam kalitesi yüksek, insanları mutlu, sokakları temiz, yeşili bol, “İzmir’e gidilen değil, İzmir’den gelinen” bir kültür, sanat ve gençlik kentine dönüştürmenin gayreti içindeyiz. Bu hedefimize azimli bir şekilde yürüyerek vermiş olduğumuz hizmetleri her geçen yıl arttırarak ve daha nitelikli hale getirerek sürdürmeye devam ediyoruz.

2014 yılında başladığımız, 2019 yılı Nisan ayından itibaren Aliağalı hemşehrilerimizin teveccühüyle yeni dönemde de Aliağamızı İzmir’de ve Türkiye’de örnek alınan bir kente dönüştürme heyecanımız sürüyor. Yaşanabilir bir modern kent oluşturmak adına şeffaf, sorgulanabilir, hesap verebilir, paylaşımcı bir anlayışla azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz.

2019 yılı her bakımdan belediyemizin günün ihtiyaçlarına, vatandaşlarımızın beklentilerine göre yeniden yapılandığı bir yıl oldu. 2019 yılının; gerek mali, gerekse teknolojik altyapı, dijital dönüşüm, gelir kaynaklarının arttırılmasına yönelik tedbirler, yeni projeler ve çalışmalarla Belediyemiz tarihinin en önemli dönüşüm ve değişim yılı olduğunu söyleyebiliriz.

Hızla büyüyen kentimizde vatandaşlarımıza daha etkin ve hızlı hizmet sunabilmek için öncelikle Belediyemizin kurumsal yapısının güçlendirilmesi, teknolojik altyapısının ve dijitalleşmesinin gerçekleştirilmesi gerekiyordu. 2019 yılında bunlar yapılarak Belediyemizin geleceğe güvenle bakmasını sağlayacak dönüşüm gerçekleştirilmiş oldu.

2020 yılında bu dönüşümün sonuçlarını hızla almaya başlayarak Aliağamızı Türkiye’nin cazibe kentlerinden birine dönüştürecek, “Aliağa” Markasının bu kentte yaşayan her bireye fayda sağlayacak gelişmeleri birlikte yaşayacağız.

Belediyemizin vizyonunu, hizmet anlayışını ve hedeflerini yansıtan kurumsal internet sitemiz sizlerle yeni yüzüyle buluşuyor. Önümüzdeki aylarda e-belediyecilik uygulamalarını, akıllı kent sistemlerini de vatandaşlarımızın sitemiz üzerinden kullanımına açarak yaşamı daha da kolaylaştıracağız.

“Hayaller Gerçeğe,
          Aliağa Geleceğe”

diyerek başladığımız ve sürdürdüğümüz hizmet yolculuğumuzda Aliağamızı doğası, turizmi, kültür ve tabiat varlıkları, ekonomik ve sosyal büyüklüğüyle bir marka kente dönüştürmek için elbirliğiyle çalışacağız.

Hizmet yolculuğumuzda bizlere eşlik eden çalışma arkadaşlarımıza, Muhtarlarımıza, Sivil toplum kuruluşlarımıza ve tüm Aliağa halkımıza şükranlarımı sunuyorum. 

Selam ve Saygılarımla

Serkan ACAR
Aliağa Belediye Başkanı

Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Paylaş
E-Posta Adresi Giriniz