Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Hava Durumu
40 ° Açık Gökyüzü
Başkandan Mesaj

Kıymetli Hemşehrilerim
Aliağamıza hizmet için çıktığımız bu kutlu yolda iki dönemi geride bırakarak üçüncü hizmet dönemine 1 Nisan 2024 tarihi itibariyle başlamış bulunuyoruz.

10 yıl önce, 2014 yılında milletimizin iradesiyle göreve geldiğimizde “Az Laf, Çok İş” ilkemizle Aliağamızı yaşam kalitesi yüksek, insanları mutlu, sokakları temiz, yeşili bol, “İzmir’e gidilen değil, İzmir’den gelinen” bir kültür, sanat, gençlik ve dünya kenti yapma irademizle yola çıkmıştık. Hamdolsun ki, 10 yıllık hizmet sürecinde bu amaç ve hedeflerimizin büyük bölümünü başardık. Aliağa artık yaşam kalitesi ve modernliğiyle bölgesinde bir yıldız gibi parlıyor. Ancak Aliağa’mız için başarılacak daha çok işimiz var. Aliağamızı hepimizin yaşamaktan mutlu olduğu modern bir dünya kentine dönüştürmek için milletimizle el ele, şeffaf, sorgulanabilir, hesap verebilir, paylaşımcı bir anlayışla azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz.

Belediyemiz 2023 yılını planlanan tüm yatırım ve hizmetlerini gerçekleştirmiş, bütçe gelirlerini arttırmış, Aliağa’ya değer katmış bir başarıyla tamamlamıştır. Son 10 yıldaki rasyonel ve planlı hizmet anlayışıyla Aliağa tarihinin en büyük yerel yönetim yatırımları gerçekleştirilirken büyük bir bütçe başarısına da imza atılmıştır. Hamdolsun ki hizmet dönemimizde Aliağa Belediyesi artık “zengin” bir belediye olarak anılmaktadır. 

10 yılda, ülkemizin dört bir yanından ve İzmirlilerin dört mevsim uğradığı, vakit geçirdiği ve ziyaret ettiği bir şehir haline geldik. Kadınlarımızı, çocuklarımızı, yaş almış büyüklerimizi ve engelli vatandaşlarımızı tüm hizmetlerimizin merkezine koyduk. Aliağa’da kentsel sorunlardan uzak, düzenli ve tüm ihtiyaçların giderildiği yeni yaşam alanları ortaya çıkardık. 2023 yılında Aliağa’mızda engelli, özel çocuklarımızın sosyal, psikolojik ve fiziksel kabiliyetlerini artırabilmelerine yardımcı olacak tesisimiz Alia Park Atla Terapi ve Rehabilitasyon Merkezimizi hizmete açtık. Hamdolsun ki 2023 yılında bu tesisi Aliağa’mıza kazandırmak nasip oldu. Alia Park Atla Terapi ve Rehabilitasyon Merkezimizde çocuklarımızın mutluluğunu görmek, onların gelişimlerine gün gün tanık olmak dünyanın en güzel duygularından biri bizim için.

Aliağa’mızı sadece Türkiye’nin değil, Avrupa’nın önde gelen kültür, sanat ve gençlik kentlerinden biri yapma hedefimize Aliağa halkımızın büyük desteğiyle, 2023 yılındaki yatırım ve projelerimizle heyecanla yürümeye devam ediyoruz. Dünyanın en güzel coğrafyalarından birinde bulunan Aliağa’mızı tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleriyle öne çıkarmak, tarımsal kalkınma, turizm, tarih, arkeoloji ve kültür-sanat kentine dönüştürmek için yoğun çalışmalarımız 2023 yılında da devam etmiştir. İlçemizde çocuklarımızın, gençlerimizin modern koşullarda spor, sanat, eğitim ve kültür faaliyetlerine katıldığı Aliağa Gençlik Merkezi’nden sonra 2023 yılında da Örnekkent mahallemizde Aliağa Spor ve Yaşam Merkezimizi, Avcı Ramadan Rekreasyon alanında Skate Park alanlarını kazandırmanın haklı mutluluğunu yaşadık. 

Aliağa Belediyesi bugün; mali yapısı çok güçlü, öz kaynaklarının değeri katlanmış, bütçe yatırım oranı çok yüksek, şehrinin yaşam kalitesini arttırmış, yatırım kabiliyeti çok yüksek, vatandaşa hizmet noktasında proaktif ve çok hızlı hareket edebilen, şehrin gelecek 30-40 yılını planlayarak büyük bir dönüşümü ve değişimi gerçekleştirme iddiasında olan bir kurumdur. 

“Hayaller Gerçeğe, Aliağa Geleceğe” diyerek Aliağamızı Türkiye’nin örnek bir kentine dönüştürmek için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Hizmet yolculuğumuzda bizlere eşlik eden çalışma arkadaşlarımıza, Muhtarlarımıza, Sivil toplum kuruluşlarımıza ve tüm Aliağa halkımıza şükranlarımı sunuyorum.

Selam ve Saygılarımla

1 Nisan 2024 

Serkan ACAR
Aliağa Belediye Başkanı

Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Paylaş
E-Posta Adresi Giriniz