Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
28 Mayıs 2022 Cumartesi
Hava Durumu
25 ° Bulutlu
Muhtarlık İşleri Müdürlüğü

Muhtarlık İşleri Müdürlüğümüz; İlçemiz sınırları içerisinde bulunan muhtarlıklarla iletişim içinde bulunarak kamu hizmetlerinin etkin, verimli güvenli bir şekilde sunulmasını sağlamak amacıyla çalışmalarını yürütür.

Müdürlüğümüz;

  • Muhtarlıklardan gelen başvuruları değerlendirerek birimler arasında koordinasyonu sağlamak,
  • 20.02.2015 tarih ve 2015/8 sayılı Başbakanlık Genelgesi gereği, Muhtarlık bilgi sistemi aracılığıyla elektronik ortamda gelen başvuruları almak ilgili birimlere iletmek ve takibini yapmak
  • 5393 ve 5216 sayılı yasalar olmak üzere ilgili tüm mevzuat hükümleri gereği görev alanına giren iş ve işlemleri, mevzuata uygun olarak yürütmek.

İş ve işlemlerini Aliağa Belediye Başkanı’nın vizyon, hedef ve stratejisi doğrultusunda yerine getirir.  

Harun Selim Tosun
Muhtarlık İşleri Müdür Vekili

2007 yılında Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu’ndan, 2011 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 2017 yılında Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yerel Yönetimler bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 2017 yılında Aliağa Belediyesi’nde memur olarak göreve başladı. Sırasıyla Park ve Bahçeler Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdür vekilliği görevlerinde bulundu. Halen Aliağa Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdür vekilliği görevini sürdürmektedir.

E-Posta Adresi Giriniz