Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Hava Durumu
30 ° Açık Gökyüzü
Sosyal Market

Sosyal Market; İlçemizde toplumsal dayanışma ve yardımlaşmayı bir sosyal destek projesinde bir araya getirip ihtiyaç sahiplerine destek olabilmek amacıyla Belediyemiz tarafından kurulmuştur.

Sosyal Market projemizin hedefi çok açık; Aliağa’da sosyal desteğe ihtiyaç duyan ve dezavantajlı kesimlerin ihtiyaçlarını karşılayıp yaşam kalitelerini arttırmak, sosyal yardım ve sosyal hizmet üniteleri kurarak insan onuruna yakışır şekilde sosyal yardım hizmetlerini sunmak, sosyal dayanışmayı ön planda tutan bir hizmet modeliyle ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmamak.

Sosyal Market’imiz Aliağa Belediyesi Kapalı Pazaryeri’nde hizmet vermektedir.

Hayırsever ve bağışçılarımız tarafından Sosyal Market’e kazandırılan yeni ya da kullanılmış giyecek, ayakkabı, gelinlik, ev eşyası vb. ürünler gerekli bakım, temizlik ve yenileme işlemlerinin ardından Sosyal Market’in reyon ve raflarında yerini almaktadır.

Milletin Ekibi tarafından yapılan Sosyal Doku taramaları sonucu belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal Market’ten destek sağlanmaktadır. 153 Alo Hilal Masa hattımıza ya da 0530 277 2222 Nolu Whatsapp Çözüm hattımıza gelen Sosyal Destek ihtiyaç talepleri de Sosyal Market ile çözüme kavuşturulmaktadır.

Sosyal Dayanışma ve toplumsal destek amacıyla Sosyal Marketimize çeşitli ürünlerle destek olmak isteyen hemşehrilerimiz doğrudan Sosyal Market’in 0232 617 2109 nolu telefonuna ulaşabiliyor.

SOSYAL MARKET ÇALIŞMA İLKELERİMİZ

  • Aliağa’daki sosyal desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlarımızı tespit et, kent hayatını onlar için avantajlı hale getir.
  • Avantajlı ve dezavantajlı gruplar arasında köprü vazifesi gör; sosyal dengeyi sağla.
  • Durumu olan gerçek ve tüzel kişileri, ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye özendir; sosyal dayanışmayı tesis et.
  • Dezavantajlı gruplara yakın dur, onlar için kolaylıkla ulaşılabilir ol.
  • Sosyal yardımların bağışçıdan teslim alınıp ihtiyaç sahibine ulaştırılması sürecinin her aşamasında şeffaf ve hesap verebilir ol.
  • İnsanlık onurunu daima korunması gereken dokunulmaz hak olarak kabul et; yardım talep edenleri rencide etmeyecek bir sistem geliştir.
  • Sosyal yardımı kent yönetiminin asli vazifesi olarak gör; bu vazifeyi en etkili biçimde yerine getirebilmek için planlar, stratejiler ve eylem planları hazırla, uygula.
  • Sosyal yardım sürecinde mükemmele ulaşmak için birimlerini ve kapasitelerini daima güncelle, modernize et.
  • Geçmişten, ortak hafızadan intikal eden yardım geleneğini bugüne taşı, yaşat.

SOSYAL MARKET

Telefon

0232 617 2109

Hilal Masa

153

Whatsapp Çözüm hattı

0530 277 2222

Faks

0232 616 3719

E-Posta

sosyalisler@aliaga.bel.tr

 

 

Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Paylaş
E-Posta Adresi Giriniz