Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
02 Ekim 2020 Cuma
Hava Durumu
19 ° Açık Gökyüzü
Ağaç oyma ürünleri Aliağa'dan dünyaya satıyor
18 Haziran 2020

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Karakuzu Mahallesinde atölyesinde ürettiği ağaç oyma ürünlerini dünyaya satan girişimci Aysel Arslan’ı ziyaret etti.

Aliağa Karakuzu Mahallesi’ndeki atölyesinde ürettiği ağaç oyma hediyelik ürünleri dünyanın çeşitli ülkelerine satmayı başaran iki çocuk annesi girişimci Aysel Arslan üç yıl önce hobi olarak başladığı ağaç oymacılığını hem sanata hem de kazanca dönüştürdü.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aysel Arslan’ı Karakuzu köyündeki atölyesinde ziyaret ederek el emeği sanat ürünlerini yerinde gördü. Atölyesinde görsel ve sanat değeri yüksek ev ve hediyelik eşya ürünleri üreten Kadın Girişimci Aysel Arslan ve eşi Musa Arslan, Başkan Acar’ın sürpriz ziyaretinden büyük memnuniyet duydu.

Doğada kuruyan ya da yanan ağaçlara kendi becerisiyle şekil veren Aysel Arslan; lamba, sunum tabağı, kâse, mumluk, şamdan, epoksi sehpa gibi sayısız ürünü ortaya çıkarabiliyor. Arslan, ağaç oymacılığı ile elde ettiği ürünleri çeşitli pazarlarda ve internet üzerinden satışa sunuyor.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a atölyeyi kurma aşamasında verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Aysel Arslan, Aliağa Belediyesi’nin Kent markalaşması çalışmaları kapsamında Aliağa’yı tanıtmaktan da büyük memnuniyet duyacağını ifade etti.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aysel Arslan’a Aliağa’nın tanıtımına yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederek, “Aliağamızın markalaşma sürecinde doğal, yöresel ve el emeği ürünler çok önemli. Aliağa’yı tarımıyla, doğa, tarih ve arkeoloji turizmiyle dünyaya tanıtırken, ağaç ve ahşap oymacılığı gibi el sanatlarımız bizim için büyük bir zenginlik olacak. Çalışmalarınızı en başından beri yakından takip ediyorum. Kısa sürede sadece Türkiye’ye değil, dünyanın çeşitli ülkelerine de ürünlerinizi ulaştırmanızdan büyük gurur duyuyoruz. Kadınlarımızın üretmesi, ekonomik kazanç elde etmesi bizi ayrıca mutlu ediyor. Başarılarınızın devamını dilerim” dedi.

Başkan Serkan Acar’ın sürpriz ziyaretinden duygulanan Aysel Arslan, “Bu çalışmalarıma başlamak istediğimde size ulaşmıştım. Atölyeyi kurmamda bana büyük destek oldunuz. Desteklerinizden dolayı çok teşekkür ederim. Kadınların üretmesine, ekonomiye katılmasına büyük destek veriyorsunuz. Aliağa’nın tanıtım çalışmalarına ben de destek vermekten büyük mutluluk duyacağım” diye konuştu.

 

Diğer Haberler
Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Paylaş
E-Posta Adresi Giriniz