Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
31 Ekim 2020 Cumartesi
Hava Durumu
18 ° Açık Gökyüzü
VIDEO HABER
Asfalt çalışmaları Siteler Mahallesinde sürüyor. Sırada Yeni Mahalle var
14 Mayıs 2020

Aliağa Belediyesi Ekipleri 13 Günde 21 Bin M2 Asfalt Serimi Yaptı.

1 Mayıs’ta Asfalt Seferberliğine Başlayan Aliağa Belediyesi 13 günde birçok cadde ve sokağı asfalta kavuşturdu. Siteler Mahallesinde süren çalışmaların ardından kısa sürede yeni mahalle asfalta kavuşacak

Aliağa Belediyesi bir yandan koronavirüs’e karşı dört bir koldan mücadeleyi sürdürürken altyapı ve yol yapım çalışmalarına da aralıksız devam ediyor. Aliağa Belediyesi 1 Mayıs’ta başladığı asfalt çalışmalarında 13 günde 21 bin m2 asfalt serimi yaparak büyük bir hizmete imza attı.

ASFALT SERİMİ SİTELER MAHALLESİNDE TAM HIZ SÜRÜYOR

Son 15 günde yapılan asfalt çalışmalarıyla Aşağı Şakran girişi, Yeni Şakran Bölük mevkii, Yeni Kalabak yolu, Yalı Mahallesi 194/1 Sokak, Siteler Mahallesinde; Özlem Caddesi, 454 Sokak (465 sk.), 455 Sokak (440 sk.), 441 Sokak, 469 Sokak, 470 Sokak, 474 Sokak, 471 Sokak ve 469 Sokak asfalta kavuştu. Bu çalışmalarla 21.000 m2 asfalt serimi yapıldı.

SIRADA YENİ MAHALLE VAR. YENİ MAHALLE’DE CADDE VE SOKAKLAR ASFALTA KAVUŞACAK

Mevsimin asfalt atılabilecek uygun koşullara kavuşmasıyla asfalt seferberliği başlatan Aliağa Belediyesi, ilçenin ihtiyaç duyulan tüm cadde ve sokaklarını asfaltlayacak. Bugüne kadar21 bin m2’yi aşkın asfalt serimi yapan Belediye şu sıralarda Siteler Mahallesindeki Cadde ve sokakları tamamlıyor.

Devam eden çalışmalar kapsamında Siteler Mahallesinde 499 Sokak, Emek Caddesi, 500 Sokak, İstasyon Caddesi, 502 Sokak ve 504 Sokak kısa sürede asfalta kavuşarak toz ve çamurdan kurtulacak. Siteler Mahallesinin ardından kısa süre içinde Yeni Mahalle’de Cadde ve sokaklar asfalta kavuşarak modern bir görünüm kazanacak.

Yolların yapıldığı cadde ve sokaklarda modern aydınlatma ve kaldırım çalışmaları da eşgüdümlü olarak yapılacak.

FEN İŞLERİ MÜDÜRÜ DEVRİM KAYA: TAM KAPASİTE İLE ÇALIŞIYORUZ

Aliağa Belediyesi Fen İşleri Müdürü Devrim Kaya, ekiplerin tam kapasiteyle belirlenen program kapsamında cadde ve sokakları asfalta kavuşturduğunu belirterek, “Başkanımız Serkan Acar’ın talimatları çerçevesinde yoğun bir çalışma programı sürdürüyoruz. 13 gün gibi kısa bir sürede 21 bin metrekareyi aşkın asfalt serimi yaptık. Yazın toza, kışın çamura son verip vatandaşlarımıza daha sağlıklı koşullarda yaşayacağı mahalle ve sokaklar kazandırmak istiyoruz. Şu anda Siteler mahallesinde çalışıyoruz. Kısa sürede buradaki çalışmalarımızı bitirip Yeni Mahalle’ye geçeceğiz. Özveriyle çalışan tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Çalışmalarımız esnasında vermiş olduğumuz geçici rahatsızlıktan dolayı da vatandaşlarımızdan özür diliyoruz” diye konuştu.

Diğer Haberler
Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Paylaş
E-Posta Adresi Giriniz