Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
02 Ekim 2020 Cuma
Hava Durumu
19 ° Açık Gökyüzü
VIDEO HABER
Aliağa Belediyesi’nde Oybirliği Meclisi
04 Ağustos 2020

Aliağa Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısında başkanlıktan gelen önergeler kapsamında Meclis İkinci Başkan Vekili Hilal Sadıkoğlu'nun istifasından boşalan ikinci başkan vekilliği için kalan süreyi tamamlamak üzere oylama yapıldı. Yapılan gizli oylama sonucunda Meclis Üyesi Hakan Şimşek ikinci başkanvekili olarak seçildi.
Aliağa Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar başkanlığında gerçekleştirildi. Meclisin açılışında meclis üyelerinin geçmiş Kurban Bayramı’nı kutlayan Başkan Acar, “Allah birlik ve beraberlik içinde nice bayramlar nasip etsin” dedi. Meclis toplantısı Temmuz ayı olağan meclis toplantısı tutanağının okunup oylanmasıyla başladı. Meclis toplantısında başkanlıktan gelen önergeler kapsamında bir numaralı madde oybirliği ile İmar ve Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi. İkinci madde kapsamında Meclis İkinci Başkan Vekili Hilal Sadıkoğlu'nun istifasından boşalan ikinci başkan vekilliği için kalan süreyi tamamlamak üzere seçim yapıldı. Meclis Üyeleri Hakan Şimşek ve Savaş Dağdeviren aday olduğu seçimde yapılan gizli oylama sonucunda Hakan Şimşek ikinci başkan vekilli olarak seçildi. 
Üçüncü, dördüncü maddeler oybirliği ile kabul edilirken beş numaralı madde Çevre, Sağlık ve Esnaf Komisyonlarına, altıncı maddenin İmar Komisyonuna, yedinci maddenin Plan ve Bütçe Komisyonuna, sekizinci ve dokuzuncu maddelerin İmar Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi. Oturumda başkanlıktan gelen önergelerin görüşülmesinin ardından komisyonlardan gelen raporlar görüşüldü. Mecliste komisyondan gelen raporlar komisyonlardan geldiği şekilde mecliste oybirliği ile kabul edildi. 
Toplantıda bir sonraki meclis toplantısının tarihi 8 Eylül saat 18:00 olarak belirlendi. Öte yandan meclis toplantısı Aliağa Belediyesi web sitesi aliaga.bel.tr’den ve www.youtube.com/aliagatv 'den canlı olarak yayınlandı.
 

Diğer Haberler
Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Paylaş
E-Posta Adresi Giriniz