Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
29 Ekim 2020 Perşembe
Hava Durumu
19 ° Dağınık Bulutlar
VIDEO HABER
Parklar Ve Okul Bahçelerinin Bakımı Tamam
21 Ağustos 2020

Aliağa Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri daha yeşil daha yaşanabilir bir Aliağa için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Aliağa Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından kentteki parkların ve okul bahçelerinin bakım ve onarımı yapılıyor. Daha yeşil daha yaşanabilir bir Aliağa için faaliyetlerini sürdüren ekipler, kentteki parklarda budama ve çim biçme işlemlerini gerçekleştiriyor. 

Aliağa Belediyesi, bitki gruplarının ömrünü uzatmak, ağaçlara daha estetik bir görünüm kazandırmak için Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren okulların bahçelerinde ağaç budama ve çeşitli bahçe düzenleme çalışmaları gerçekleştiriyor. Kovid19 salgını nedeniyle bir süredir kapalı olan okullarda yürütülen çalışmalarla, mevcut ağaçların kurumuş, kırılmış ve hastalıklı dallarında iyileştirme yapılıyor. Ekipler, kentin muhtelif park ve yeşil alanları ile yaşam alanlarında da kent estetiğini bozan, kirlilik arz eden zararlı otları biçiyor. Uzayan çimlerin bakımlarını yapıyor, çevre güzelliğini olumsuz etkileyen görüntüleri ortadan kaldırıyor.
 

Diğer Haberler
Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Paylaş
E-Posta Adresi Giriniz