Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
24 Kasım 2020 Salı
Hava Durumu
14 ° Açık Gökyüzü
30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Gazi Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'u anmak için Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde her yıl 30 Ağustos günü kutlanan Zafer Bayramı bu yıl da Aliağa’da coşkuyla kutlanacak

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümü Aliağa'da saat 10.00’da çelenk sunma töreni ile başlayacak. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına İlçe Kaymakamı Ömer Karaman, Garnizon Komutanı Hv. Albay Murat Günlü, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar tarafından çelenk sunulacak. Çelenk törenin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile birlikte Şanlı Bayrağımız göndere çekilecek. Tören alanında günün anlam ve önemini belirten konuşma Haydar Aliyev Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Sıtkı Arı tarafından yapılacak. Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından İlçe Protokolü şehitliği ziyaret edecek.

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Aliağa Belediyesi tarafından meydan, cadde ve sokaklar Türk Bayrakları ile donatıldı. Kovid19 önlemleri kapsamında tören alanına girişlerde ateş ölçümü yapılacak. Tören alanında maske ve mesafe kurallarına riayet edilmesi sağlanacak.

E-Posta Adresi Giriniz