Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
08 Aralık 2021 Çarşamba
Hava Durumu
10 °
Yenişakran Sahil Projesi

Aliağamızın 15 Km kadar kuzeyinde bulunan sakin bir yerleşim bölgesi olan Yeni Şakran Mahallemiz özellikle yaz aylarında kuzey Ege’nin en güzel turizm yerlerinden biri olarak tanınmaktadır. Yeni Şakran’ın turizmde daha iyi bir noktaya gelmesi amacıyla Belediyemiz tarafından “Yenişakran Sahil ve Plaj Projesi” gerçekleştirilmiştir. 2016 yılı Ekim ayında başlayan proje kısa sürede tamamlanarak turizm sezonuna yetiştirilmiştir.  Aliağa’nın turizm ve sayfiye bölgesi olan Yeni Şakran Mahallesi’nde Belediyemiz tarafından yapılan Modern Sahil ve plaj düzenlemesi vatandaşlarımızın beğenisi kazanıyor.

YENİ ŞAKRAN SAHİLİ ARTIK BİR BAŞKA GÜZEL

Yenişakran'ı yeni bir kimliğe büründürmek ve bölgenin yeni cazibe merkezi haline getirmek için hazırlanan "Yenişakran Sahil ve Plaj Projesi" kapsamında 25 bin metre kareden oluşan sahil yolu ve plaj sosyal alanları tamamen yenilenip modern bir aydınlatmaya kavuşurken bir de standartlara uygun bisiklet yolu eklendi. Sahil boyunca oturma alanları, giyinme kabinleri, duşlar, şezlonglar, tuvaletler halkın hizmetine sunuldu. Proje ile Yeni Şakran sahiline bin 43 metrekarelik güneşlenme terası da kazandırıldı. Toplamda 4 bin 400 metrekarelik yeşil alan, bin 43 metre karelik güneşlenme terası ve 906 metre karelik ahşap kompozit malzemeden iskele de proje kapsamında yer aldı. Güneşlenme terası ve iskelesiyle birlikte sahil bandında vatandaşların her mevsim kullanabilecekleri gözde mekânlarından oldu.

Projenin tamamlanmasıyla birlikte; doğal dokusuyla Aliağa için önemli bir değere sahip olan Yeni Şakran Mahallemizin tanıtımı, turizm algısı ve marka değeri yükselmiş oldu.

Yenişakran Sahil ve Plaj Projemiz ile; İzmir Caddesi, Sanat Sokağı, Ağapark, Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı gibi prestij projelerimizin ardından sosyal yaşam alanlarına bir yenisini daha eklenmiş oldu.

Aliağa’mıza ve Şakran’ımıza hayırlı olmasını diliyoruz.

Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Paylaş
E-Posta Adresi Giriniz