Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
02 Ekim 2020 Cuma
Hava Durumu
19 ° Açık Gökyüzü
Yeni Mahalle KENTPARK Projesi

Aliağa’nın en büyük parkı KentPark hizmete girdi

Belediyemiz tarafından Yeni Mahalle’de Cengiz Topel ile Rumeli Caddesi arasında toplam 110 dönümlük alan üzerine projelendirilen “Yeni Mahalle Kent Parkı” projesi 2019 yılında tamamlanarak hizmete girdi. Projenin tamamlanmasıyla birlikte Aliağa’ya en büyük sosyal yaşam parkı kazandırılmış oldu.

Aliağa Belediye başkanı Serkan Acar’ın büyük önem verdiği proje kapsamında; birinci etapta alana özgü oturma elemanları, aydınlatma sistemleri, yansıma havuzu, kuru dere alanı ile basketbol, tenis, voleybol ve halı saha gibi spor alanları kullanılabilir hale getirildi.

Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından alana; Ihlamur, defne, süs armudu, lale, meşe, palmiye, manolya, kokoz ve çınar ağaçlarının dikimi yapıldı. Ayrıca çalışmalar kapsamında yaklaşık 15 bin çalı türü bitkinin dikimi de gerçekleştirildi. Toplamda 96 bin metre karelik peyzaj alanına sahip olan “Yeni Mahalle Kent Parkı” Yeni Mahalle’nin çehresini değiştirdi.

Kent Park içinde; Aliağa tarihine atıfta bulunan ve çeşitli antik heykellerin yer aldığı tarihi Yol, 240 araçlık ekogrid otopark, 330 metre uzunluğunda çocuk tren yolu, içerisinde tenis kortu, basketbol, voleybol sahaları, masa tenisi alanları, halı saha, futbol sahası, spor tesisi binası ve tribünden oluşan 23 bin metre karelik spor yaşam alanı, 9 bin 500 metre karelik piknik alanı, Avrupa standartlarındaki oyun grupları ile çocukların bedensel ve zihinsel gelişimini destekleyecek 9 bin 500 metre karelik çocuk oyun alanı, 4 bin metre karelik trafik eğitim alanı, körfez manzarasının izlenebildiği Kuru Havuzlu Meydan, sanatsal etkinliklerin gerçekleştirileceği 350 kişilik mini amfi, yedi adet satış birimi, iki adet tuvalet, bisiklet yolu, 100 metre kare Kuru Dere ve 340 metre kare yansıma havuzu-yansıma perdesi bulunuyor.

Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Paylaş
E-Posta Adresi Giriniz