Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
08 Aralık 2021 Çarşamba
Hava Durumu
10 °
Patipark Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi

Aliağamızı tüm canlılarımız için güvenli, sağlıklı ve huzurlu bir kent haline getirmek amacıyla hayata geçirdiğimiz PATİPARK Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile sevimli dostlarımızın her zaman yanındayız.

Başkanımız Serkan Acar’ın Aliağa’yı tüm canlılar için yaşam kalitesi yüksek bir kente dönüştürme hedefi doğrultusunda Sokak hayvanlarının korunması, tedavilerinin yapılması ve sahiplendirilmesi için Türkiye’ye örnek olacak şekilde projelendirilen PATİPARK Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi tamamlanarak sevimli dostlar için sağlık hizmetinin, geçici barınma ve beslenme hizmetinin sunulduğu bir modern yaşam alanı faaliyete geçmiştir. 

Çıtak Mahallesi ve Güzelhisar Mahallesi arasındaki lokasyonda 2020 yılında yapımına başlanan PATİPARK Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, 4 Ekim 2021 tarihinde hizmet vermeye başlamıştır. 

PATİPARK 

  • Patili Dostlar Bakım ve Barınma Bölümü
  • Patili Dostlar İle Vatandaşın Buluşma Bölümü 

olmak üzere 2 ana bölüme sahiptir. 250 köpek ve 80 kediye aynı anda ev sahipliği yapabilecek kapasitede olacak şekilde projelendirilmiştir. 

Toplam 19.200 m2 alan üzerine kurulan PATİPARK’ın 11.245 m2’si yeşil alan olarak düzenlenmiştir.  PATİPARK proje alanı içinde kalan 130 m uzunluğundaki mevcut dere tahkimat yapılarak ıslah edilip alana kazandırılmış, Çevresi bitkilendirilmiş ve naturel bir ortam oluşturulmuştur. Ziyaretçilerin vakit geçirebilmesi için kamelyalar ve banklar bulunmaktadır. 
Özellikle minik ziyaretçileriz için sıcak ve neşeli bir ortam hissini kuvvetlendirmek için bina cephelerinde sevimli dostlarımızın illüstrasyonlarına yer verilmiştir.

PATİPARK proje alanında toplam 860 adet ağaç bulunmaktadır. Bu sayı yeni bitkilendirme çalışmalarıyla hızla artmaktadır. 

PATİLİ DOSTLAR BAKIM VE BARINMA BİRİMİ
Toplam 10.250 m2 alanı kapsayan bu bölümde Açık ve Kapalı Kafeslerden oluşan Barınaklar ile Ameliyathane, Ofisler, Misafirhane ve idari birimler yer almaktadır. Bu bölümün 4.600 m2’si sevimli dostlar ve misafirler için ferahlık sunan yeşil alandır. 

PATİLİ DOSTLAR İLE VATANDAŞIN BULUŞMA BÖLÜMÜ
PATİPARK’ta, belirlenen program ve saat dilimleri ile ziyaretçi kabul edilmektedir. Patili Dostlar ile Vatandaşların buluştuğu bölüm toplam 8.950 m2’dir. Bu alanın 6.645 m2’si yeşil alandır. 1.400m⊃2; alan içerisinde çim tepeler ve köpek aktivite parkuru bulunmaktadır. Tesiste 130 m2 Kedi ve Köpek kasabası yer almaktadır. Sevimli dostları ziyaret eden misafirlerimiz için 27 araçlık misafir otoparkı bulunmaktadır. 

PATİPARK ZİYARET SAATLERİ
Minik dostlarımızın huzuru ve sağlığı için, PATİPARK’taki temizlik ve bakım çalışmaları için misafirlerimizin ziyaret saatleri belirlenen program çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

PATİPARK, Hafta içi her gün 14.00-16.30 saatleri arasında; Hafta sonu ise 12.30- 16.00 Saatleri arasında ziyaretçi kabul etmektedir. 

Patipark ziyaret ve diğer bilgiler için Aliağa Belediyesi ALO 153 Hilal Masa hattı aranabilir ya da 0530 277 2222 nolu Mobil İletişim hattına tüm uygulamalardan (whatsapp, BİP, Telegram) mesaj gönderilebilir. 

PATİPARK Ziyaretlerinden güzel görüntüler için tıklayınız

Minik Öğrencilerin PATİPARK Ziyaretini İzlemek İçin Tıklayınız:

PATİPARK Projesi 3D Animasyon Videosunu İzlemek için tıklayınız.
 

 

Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Paylaş
E-Posta Adresi Giriniz