Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
02 Ekim 2020 Cuma
Hava Durumu
19 ° Açık Gökyüzü
Kent Aydınlatmaları

Aliağa’yı her yönüyle yaşam kalitesi yüksek, çağdaş ve modern bir kente dönüştürme hedeflerimiz çerçevesinde altyapı yatırımlarımız devam ediyor. Aydınlatma alanında yapılan son çalışmalarla şehrimiz artık geceleri ışıl ışıl parlıyor.

Alt ve üst yapı çalışmalarını aralıksız sürdüren Belediyemiz, Başkanımız Serkan Acar’ın vizyonu doğrultusunda kent estetiğine de büyük bir önem veriyor. Son olarak Aliağamızın Cadde ve Sokakları elektrik sarfiyatını çok azaltan yeni nesil ekonomik aydınlatma sistemleri ile yenilendi. Fen İşleri Müdürlüğü’nün koordinesinde gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında kent merkezine toplam 442 adet yeni nesil led armatür yerleştirildi.

Caddelerimiz artık Işıl Işıl

Estetik görünüşüyle vatandaşlar arasında hayranlık uyandıran yeni nesil led armatürlerden İnönü Bulvarı’na 25 adet, Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı ile Ön Plajlar arasındaki sahil şeridine 100 adet, Siteler Mahallesi’nde 9 Eylül Caddesi’ne ve Şehit Binbaşı Yavuz Başayar Caddesi’ne toplam 100 adet, Yeni Mahalle Cengiz Topel Caddesi’ne 40 adet, Necmettin Giritlioğlu Caddesi’ne 32 adet, İstiklal Caddesi’ne 95 adet, Hükümet Caddesi’ne ise 50 adet dikildi.

Selçuklu motiflerine hakim ışıl ışıl görünümüyle vatandaşların beğenisini toplayan yeni nesil aydınlatma armatürler, sökülen eski aydınlatma direklerine göre daha fazla dikilmesine rağmen yüzde 50 tasarruf sağlıyor. Ekonomik olmasının yanı sıra daha fazla ışık sağlayan led aydınlatmalar trafik yoğunluğunun fazlaca olduğu caddelerde hem sürücülerin hem de yayaların görüş açısını olumlu etkiliyor.

Ekonomik olmasının yanı sıra kent estetiğine de artı bir değer katan yeni nesil armatürlerin farklı mahalle ve sokaklara yerleştirilmesi çalışmalarımız sürüyor.

Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Paylaş
E-Posta Adresi Giriniz