Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
02 Ekim 2020 Cuma
Hava Durumu
19 ° Açık Gökyüzü
Helvacı Kapalı Pazaryeri

Helvacı 1960’lı yılların başından 2009 yılına kadar Belediyesi olan bir beldeydi. 2009 yılında Helvacı Belediyesi kapanınca Helvacı da Aliağa’nın mahallesine dönüştü. Uzun yıllardır Helvacı’da büyük ihtiyaç duyulan Kapalı Pazaryeri yatırımı Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar tarafından çözülerek 2019 yılı Nisan ayında Kapalı Pazaryeri hizmete girdi.

Helvacı Mahallesi'nde, pazarcı esnafı ve vatandaşı sağlıklı, modern bir alışveriş ortamında bir araya getirmeyi hedefleyen Belediyemiz, 2018 yılında yapımına başlanan Helvacı modern Kapalı Pazar Yeri projesini tamamladı.

Kullanım alanı 2 bin 642 metre kare olan iki katlı pazar yeri, Helvacı halkının daha sağlıklı bir ortamda alışveriş yapmasına olanak sağladı.  Helvacı'daki mahalle sakinlerine uzun yıllar hizmet verecek olan modern kapalı pazar yerinde ayrıca 45 araçlık otopark da bulunuyor.

Atatürk Mahallesi ve Yeni Mahalle'de bulunan kapalı pazar yerlerinden sonra Aliağa'nın üçüncü kapalı pazar yeri olan Helvacı kapalı modern pazar yerinde; üst katta 95, alt katta ise 25 tezgâh bulunuyor. Kapalı kullanım alanı ise 2 bin 150 metre kare olan pazar yerinin üst katında gıda, alt katında da giyim ve süs eşyalarının satışı gerçekleştiriliyor.

Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Paylaş
E-Posta Adresi Giriniz