Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
08 Aralık 2021 Çarşamba
Hava Durumu
10 °
Güzelhisar Sosyal Tesisleri Projesi

Aliağa Belediyesi’nin tarihi Güzelhisar Mahallesi’nde projelendirdiği ve 2020 yılı Eylül ayında yapımına başladığı Güzelhisar Sosyal Tesisleri 1 Temmuz 2021 tarihinde hizmete açıldı.
Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın kırsal kalkınma ve turizm vizyonu çerçevesinde, tarihi Güzelhisar Mahallesi’nin tanıtımı, mahallenin bir turizm destinasyonuna dönüştürülmesi ve bölgeye yeni bir sosyal yaşam alanı kazandırılması amacıyla projelendirilen Güzelhisar Sosyal Tesisleri 10 ayda tamamlanarak hizmete girdi. Tesis, kısa sürede tertemiz bir havada keyifli bir gün geçirmek isteyenlerin ilgi odağı oldu.

GÜNÜBİRLİK TURİZMİN YENİ ADRESİ
Güzelhisar Sosyal Tesisleri içerisinde 410 metrekarelik ahşap seyir terası, 550 metrekare açık ve kapalı alana sahip kafe ve restoran, köy yöresel ürün satış stantları, Güzelhisar’ın yöresel lezzetlerinden olan gözleme ve tandırın servis edildiği açık hava pişirme alanları bulunuyor. Manzaraya hâkim noktalarda yaz-kış kullanıma uygun 180 metrekare açılır-kapanır camekanlar, ebeveynleri ile gelen çocukların özgürce vakit geçirebileceği 180 metrekare açık hava çocuk aktivite alanı, özel organizasyonlar için rezervasyon yapılabilen açılır-kapanır localar, mescit ve otopark alanları yer alıyor.     

DOĞAYLA İÇ İÇE, TERTEMİZ HAVASIYLA MİSAFİRLERİNE HİZMET VERİYOR
Güzelhisar Mahallesi’nde manzaraya hakim bir noktada 4 bin 860 metrekare alan üzerine kurulu sosyal tesis; Mahallenin tarihi dokusuna uygun olarak inşa edilen taş bina restoran, doğa manzaralı ahşap yürüyüş yolları, kamelyalar, çocuk oyun grupları, peyzaj düzenlemesi ve yeşille iç içe tertemiz havasıyla, doğa, tarih ve misafirlerine hizmet veriyor.

KÖY SOKAKLARI RENGÂRENK ÇİÇEK AÇACAK
Güzelhisar Sosyal Tesislerinin ardından Aliağa Belediyesi tarafından yapılan çalışmalarla Güzelhisar’ın doğal güzellikleri de öne çıkacak. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile işbirliğinde yapılacak kırsal tasarım etkinlikleri ve sanatsal çalışmalarla köy sokakları kapıları, ortak kullanım alanları resimler ve canlı renklerle adeta çiçek açıp ziyaretçileri etkileyecek. 
Güzelhisar; Köy duvarlarında açan çiçekler, çam ağaçlarıyla kaplı doğası, tertemiz ve serin havası, köy yaşamının güzelliği ve köy lezzetleriyle doğaseverler açısından çok önemli bir çekim merkezi haline gelecek. Güzelhisar’a çok yakın olan Mavi Bayraklı Ağapark plajları da günün devamında masmavi deniz ve güneşin tadını çıkarmak isteyenler için önemli bir seçenek olacak.

GÜZELHİSAR SOSYAL TESİSLERİNE NASIL ULAŞILIR?
İzmir’den Güzelhisar’a ulaşmak için e-87 İzmir- Çanakkale Karayolu ya da Kuzeyege Otoyolu (Çevreyolu) kullanılabilir. Kuzeyege Otoyolu’nun Aliağa gişelerinden çıkarak e-87 bağlantısıyla Aliağa içinden Güzelhisar Caddesini takip ederek Mahalleye ve Sosyal tesislere ulaşılabilir.  

Telefon: 0 (232) 629 11 22
web sitesi: www.guzelhisartesisleri.com
E-Posta: info@guzelhisartesisleri.com
Sosyal Medya Hesapları: @guzelhisartr
Adres: Güzelhisar Mahallesi, 35800 Aliağa İZMİR 

Güzelhisar Sosyal Tesisleri Tanıtım Videosu

Güzelhisar Sosyal Tesisleri Projesi 3D Animasyon Videosu

Günübirlik Turizmin Yeni Adresi: Güzelhisar Sosyal Tesisleri

ALİAĞA Turizm Tanıtım Filmi: Aliağa'yı Benimle Keşfetmeye Var Mısın?

 


 

Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Paylaş
E-Posta Adresi Giriniz