Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
08 Aralık 2021 Çarşamba
Hava Durumu
10 °
Avcı Ramadan

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın kente nefes aldıracak vizyon projelerinden olan “Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı” projesinin yapımına 2014 yılı Eylül ayında başlandı. Proje 2016 yılında tamamlanarak hizmete girdi.

Daha önce atıl durumda olan 72 dönümlük alan üzerinde yapılan yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmaları ile kısa sürede yeşile bürünen alan, kentin denizle buluştuğu, çocukların trafik tehlikesine maruz kalmadan rahatlıkla oyun oynayıp vakit geçirdikleri bir bölge oldu.

Çocuk oyun grupları, yeşil alanları, amatör balıkçı barınağı ile konser ve etkinlik bölümlerinin bulunduğu alan 4 yıldan bu yana her akşam ziyaretçi akınına uğruyor. Yeşille mavinin, şehir hayatı ile doğanın buluştuğu alan, ziyaretçilerine dinlence ve eğlenceyi bir arada sunuyor. Akşamları ışıl ışıl görüntüsü ile Aliağa sahilinde bir gerdanlık gibi öne çıkan seyir köprüsü ise Türk bayrağındaki ay-yıldızı simgeleyen tasarımıyla görenlerin beğenisi kazanıyor.

72 dönümlük hizmet alanı ile Aliağa’nın olduğu kadar bölgenin de en büyük yeşil donatı ve sosyal yaşam merkezi konumunda olan Avcı Ramadan Çocuk Oyun Rekreasyon Alanında 277 adet Palmiye, Çınar, Dut, Tespih, Top Akasya, Pembe Çiçekli Akasya, Defne, Kurtbağrı, Alev Ağacı, Manolya, Leylombi, İğde Ağacı, Kapalya ve Limon Servi olmak üzere toplamda 20 farklı ağaç ve çalı türü toprakla buluştu.

25 farklı türden dikilen 7066 adet bitki rekreasyon alanına görsel zenginlik katıyor. Aliağa Belediyesi, bir zamanlar bataklığı andıran Avcı Ramadan bölgesini yapılan özverili çalışmalarla adeta yeşille mavinin buluştuğu bir cazibe alanına dönüştürdü.

AYYILDIZ TEMALI KÖPRÜ

Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı projesinde hilal şeklindeki yapısıyla ay-yıldız bir görüntü ortaya koyan köprü, bir gerdanlık gibi görenlerin hayranlığını kazanıyor. Güneşin batmasıyla birlikte ALDER Lokalini dolduran Aliağalılar, Avcı Ramadan Köprüsü’nün ışıltılı görüntüsü eşliğinde vakit geçiriyor.

Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Paylaş
E-Posta Adresi Giriniz