Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
17 Ağustos 2022 Çarşamba
Hava Durumu
22 ° Açık Gökyüzü
VIDEO HABER
KYME SATRANÇ TURNUVASI’NIN EN İYİSİ ALİAĞALI ATAKAN MERT BİÇER OLDU 
23 Mayıs 2022

HEYECAN DOLU KYME SATRANÇ TURNUVASI’NIN EN İYİSİ ALİAĞALI ATAKAN MERT BİÇER OLDU 

ALİAĞA GELENEKSEL KYME SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın ilk hamlesiyle başlayan ve iki gün boyunca büyük bir heyecana sahne olan ‘Geleneksel Kyme Satranç Turnuvası’ sona erdi. Türkiye’nin birçok şehrinden 200’e yakın sporcunun katılım sağladığı turnuvada A Kategorisinde Atakan Mert Biçer, B Kategorisinde Efe Tümen, C Kategorisinde ise Burak Güler birinciliği elde etti. 

Aliağa Belediyesi Satranç Kulübü ile Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde Aliağa Belediyesi Spor Salonu’nda organize edilen turnuva saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ardından Başkan Serkan Acar’ın ilk hamlesiyle başladı. Tüm yarışmacılara başarılar dileyen Başkan Serkan Acar, “Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen satranç severleri Aliağamızda ağırlamaktan çok mutluyum. Turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese ve federasyon yetkililerimize teşekkür ediyorum. Tüm yarışmacılarımızın turnuva sonunda Aliağamızdan güzel anılarla ayrılmasını temenni ediyorum” dedi. 

Turnuvanın başlaması ile sporcular arasında kıyasıya bir mücadeleye başladı. A,B ve C olarak üç farklı kategoride gerçekleştirilen turnuvaya uluslararası derecelere sahip sporcular da katılım sağladı. Aileler de turnuvada dereceye girebilmek için mücadele eden çocukların heyecanına tribünden ortak oldu. Turnuvada, Türkiye Satranç Federasyonu Uluslararası Hakemi Emin Yasa Altun, Başhakem Abuzer Altuntaş’ın yanı sıra dokuz hakem görev yaptı.  

TURNUVANIN EN İYİSİ ALİAĞALI ATAKAN MERT BİÇER OLDU
Her yaştan satranç tutkununun yarıştığı turnuvada A Kategorisinde Atakan Mert Biçer, B Kategorisinde Efe Tümen, C Kategorisinde ise Burak Güler birinciliği elde etti. Turnuvayı 6 da 6 ile bitiren Aliağalı Atakan Mert Biçer, turnuvanın en iyisi seçildi. Turnuva sonunda dereceye giren yarışmacılar için ödül töreni düzenlendi. Dereceye giren yarışmacılara madalyalarını Aliağa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Serap Cerrahoğlu takdim etti.
 

Diğer Haberler
Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Paylaş
E-Posta Adresi Giriniz