Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
08 Aralık 2021 Çarşamba
Hava Durumu
10 °
VIDEO HABER
Güzelhisar Sosyal Tesisleri Açılış İçin Gün Sayıyor
07 Mart 2021

Başkan Serkan Acar ve Kaymakam Ömer Karaman’dan Proje Alanlarına Ziyaret

Aliağa Belediyesi’nden Türkiye’ye Örnek Olacak “Hayvan Bakımevi ve Yaşam Alanı”

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, Güzelhisar Mahallesi’nde Aliağa Belediyesi tarafından projelendirilen “Güzelhisar Sosyal Tesisleri”ne ziyarette bulundu.

Yapımı devam eden tesiste çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Serkan Acar ve Kaymakam Ömer Karaman’a Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu, Güzelhisar Mahalle Muhtarı Şehavet Kandemir ile Belediye Bürokratları eşlik etti. Kaymakam Ömer Karaman, Güzelhisar Sosyal Tesisleri’nin tamamlanmasıyla birlikte Aliağa’nın doğa ile iç içe çok önemli bir mekana kavuşacağını ifade etti. 

GÜZELHİSAR TURİZM İÇİN GÜN SAYIYOR

4 bin 860 metrekare proje alanında faaliyete geçecek olan tesiste taş kaplama imalatı tamamlandı. Ahşap yürüyüş yollarının yapımı, kamelyaların montajı, çocuk oyun guruplarının montajı ve peyzaj düzenleme gibi çeşitli çalışmaların büyük bölümü tamamlandı. Projenin bütünlüğünü sağlamak için mahalle girişinden itibaren başlayan peyzaj düzenleme, istinat duvarlarının yapımı ve otopark alanları yapımı gibi ilave işler ise hızla sürüyor.

DOĞA İLE İÇ İÇE GÜNÜBİRLİK TURİZM

Güzelhisar Sosyal Tesisleri, hizmete açıldığında 410 metrekarelik ahşap seyir terası, 550 metrekare açık ve kapalı alana sahip kafe ve restoran, Güzelhisar Köyü Yöresel Ürün Satış Stantları, Güzelhisar’ın yöresel lezzetlerinden olan gözleme ve tandırın servis edileceği açık hava pişirme alanları, manzaraya hâkim noktalarda yaz-kış kullanıma uygun 180 metrekare açılır-kapanır camekanlar, ebeveynleri ile gelen çocukların özgürce vakit geçirebileceği 180 metrekare açık hava Çocuk Aktivite Alanı, özel organizasyonlar için rezervasyon yapılabilecek açılır-kapanır localar, mescit ve otopark alanları ile İzmirlilerin vazgeçilmez adresi olacak.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman tesis ziyaretin ardından mahalle içerisinde de kısa bir gezinti yaptıktan sonra Aliağa Belediyesi ve SOCAR Türkiye iştiraki PETKİM’in sosyal yatırım desteği ile hayata geçirilen “Hayvan Bakımevi ve Yaşam Alanı”ndaki çalışmaları inceledi.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK

“Hayvan Bakımevi ve Yaşam Alanı”; yeşili, yürüyüş parkurları, sosyal yaşam alanları ve daha birçok özelliği ile Türkiye’ye örnek olacak. Açık ve kapalı hayvan barınakları, hayvan tıbbi müdahale binası, acil servis ve veteriner hekim hizmet binasının modernizasyonlarının yapıldığı projede peyzaj çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

SEVİMLİ DOSTLAR İLE HAYVANSEVERLERİN MODERN BULUŞMA NOKTASI

Toplamda 20.750 metrekarelik alanda kurulu olan “Hayvan Bakımevi ve Yaşam Alanı”nın çalışmalar tamamlandığında 19.250 metrekarelik kısmı peyzaj çalışmalarıyla yemyeşil bir hale gelecek. Tesis içinde 1.500 metrekarelik Köpek Parkı, 125 metre uzunluğa sahip ıslah edilmiş dere, 550 metre uzunluğunda Serbest Yürüyüş Parkuru, yaklaşık 3.000 metrekare alanda “Barınak Koruluğu” ile otopark alanları yer alacak. Tesisi ziyarete gelen 7’den 77’ye tüm misafirler, inşa edilecek “Kedi Kasabası” ve “Köpek Kasabası” sayesinde bakımı yapılmış sahipsiz kedi ve köpek yavruları ile keyifli anlar yaşayacak. Tesis, Hayvan Bakımevi’nden de öte sevimli dostlar ile hayvanseverlerin bir araya gelerek mutlu anlar yaşadığı bir sosyal yaşam merkezi olacak.

Diğer Haberler
Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Paylaş
E-Posta Adresi Giriniz