ŞEHİTLİK ZİYARETİ İÇİN ÜÇÜNCÜ KAFİLE 23 MART GECESİ YOLA ÇIKACAK

ŞEHİTLİK ZİYARETİ İÇİN ÜÇÜNCÜ KAFİLE 23 MART GECESİ YOLA ÇIKACAK

İLK KEZ GİDECEKLERE ÖNCELİK VERİLECEK

İKİ HAFTADA 5 BİN ALİAĞALI ÇANAKKALE ŞEHİTLİK ZİYARETİNDE BULUNDU

Aliağa Belediyesi’nin “Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104.Yılı ve Şehitleri Anma Günü” etkinlikleri kapsamında düzenlediği Çanakkale Şehitliği ve Tarihi Yarımada ziyaretleri yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

“Ecdadımıza Gidiyoruz” sloganı ile düzenlenen organizasyonlarda iki haftada 5 bin Aliağalı 100 otobüsle Çanakkale şehitliğini ziyaret ederek büyük destanın ruhunu yerinde yaşama imkânı buldu. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar da Aliağalılara ziyaretler esnasında eşlik etti.

İLK KEZ GİDECEKLERE ÖNCELİK VERİLECEK
İlk iki kafile ziyaretini tamamlayarak Aliağa’ya döndü. Üçüncü kafile ise 23 Mart Cumartesi gecesi yola çıkacak. Üçüncü kafilede Çanakkale Şehitliği ve Tarihi Yarımada ziyaretlerine daha önce hiç katılmamış kişilere öncelik verilecek.

ÇANAKKALE ZİYARETLERİ NİSAN AYINDA DA DEVAM EDECEK
Dördüncü kafile 13 Nisan, beşinci kafile 27 Nisan gecesi yola çıkacak. Vatandaşlardan gelen talebe göre Ramazan ayından sonra ziyaretler devam edecek. Çanakkale Şehitliği, Anıtkabir gibi manevi duyguların yüksek yaşandığı mekânlara yapılacak olan ziyaretlerle Aliağalıların görmediği yer kalmayacak.

KAYITLAR HİLAL MASA’DA DEVAM EDİYOR
Aliağa Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Çanakkale şehitlik ziyaretlerine katılmak isteyen vatandaşlar merkez hizmet binası giriş katında hizmet veren Hilal Masaya kimlik fotokopileri ile şahsen müracaat edebilir. Helvacı ve Yeni Şakran’da ikamet eden vatandaşlar da Aliağa Belediyesi Hizmet Binalarında faaliyet gösteren Hilal Masa Birimine başvuru yapabilecek. Vatandaşlar ayrıca 153 numaralı Hilal Masa hattından bilgi edinebilecek.

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol