Yenişakran Sahil Projesi

YENİ ŞAKRAN SAHİLİ ARTIK BİR BAŞKA GÜZEL

İlçe halkına daha kaliteli ve yaşanabilir bir kent sunabilmek için çalışmalarına aralıksız devam eden Aliağa Belediyesi, hayata geçirdiği İzmir Caddesi, Sanat Sokağı, Ağapark, Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı gibi prestij projelerinin ardından sosyal yaşam alanlarına bir yenisini daha ekledi.

Aliağa’ya kazandırdığı sosyal donatı ve ortak yaşam alanları ile ilçe halkının takdirini toplayan Aliağa Belediyesi, bu kez doğal dokusuyla Aliağa için önemli bir değere sahip olan Yeni Şakran Mahallesi’nde tamamı 25 bin metre kareden oluşan sahil ve plaj projesini hayata geçirerek vatandaşının hizmetine sundu. Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ortak yürüttüğü Yeni Şakran Sahil ve Plaj projesi mevcut doğal plajı destekleyici nitelikte sonlandırıldı. Çalışma alanı boyunca bin 100 metrelik yürüyüş, bisiklet ve araç yolu da vatandaşın hizmetine sunuldu.

Toplamda 4 bin 400 metrekarelik yeşil alan, bin 43 metre karelik güneşlenme terası ve 906 metre karelik ahşap kompozit malzemeden iskele de proje kapsamında yer aldı. Güneşlenme terası ve iskelesiyle birlikte sahil bandında vatandaşların her mevsim kullanabilecekleri gözde mekanlarından oldu.

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol

İletişim

  • Yenişakran Aliağa

Resim Galeri