Şehit Oğuz Özgür Çevik Parkı

SİTELER MAHALLESİ’NE ŞEHİT OĞUZ ÖZGÜR ÇEVİK PARKI

Aliağa Belediyesi tarafından Siteler Mahallesi’ne kazandırılan 10 bin metre karelik parka Şehit Yüzbaşı Oğuz Özgür Çevik’in adı verildi. Park içerisinde yer alan ve bitkilerden oluşturulan ay yıldız figürü de vatandaşların beğenisini kazandı.

Ağaç ve bitkilerle donatıldı

Ağaç ve çalı grubu bitkiler ile süslenen parka; 32 adet Fıstık Çamı, 1 adet Çınar, 10 adet Tijli Alev, 26 adet Süs Eriği, 37 adet Erguvan, 6 adet Süs Kirazı, 7 adet Alacalı Ligustrum, 18 adet Süs Elması, 5 adet Tijli Ligustrum, 6 adet Çınar Yapraklı Akağaç, 9 adet Mavi Servi, 36 adet Kızılcık, 9 adet Oya, 9 adet Leylandi, 12 adet Diş Budak Yapraklı Akağaç, 10 adet Mabet Ağacı, 2 adet Zeytin, 175 adet Mazı, 845 adet Limon Servi, 16 adet Pitos, 148 adet Şimşir, 112 adet Lavanta, 90 adet Lavantin dikildi.

Yeni nesil aydınlatmalar konuldu

8 bin metre karelik çim alana sahip olan parkta çocuklar için 3 bin metre karelik futbol oyun alanı da mevcut. Baskı beton yürüyüş yolu, otomatik sulama sistemi ve gece kullanımı için yeni nesil aydınlatmalar kullanıma konuldu. Ayrıca vatandaşlar için 2 adet kamelya, 6 adet bank, 2 adet köprü, ormancı masası ve salıncak kamelyalar da park içerisinde yer alıyor.

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol

İletişim

  • Siteler Mahallesi Aliağa / İZMİR

Resim Galeri