Sanat Sokağı

Aliağa’nın görsel kimliğini yeni baştan oluşturacak, vatandaşların hoşça vakit geçirebilecekleri çağdaş mekanlar oluşturmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Aliağa Belediyesi projelerine devam ediyor.

Yaptığı altyapı ve üstyapı çalışmaları ile ilçeye saygınlık kazandıran Aliağa Belediyesi’nin 6 bin metrekarelik alan üzerinde düzenleme yapıldı. Aliağa’nın ‘sanayi kenti’ kimliğinden ‘kültür ve sanat kenti’ kimliğine dönüşmesine büyük katkı sunacak olan ‘Sanat Sokağı’ sadece Aliağa’nın değil aynı zamanda İzmir’in de ‘Açık Hava Kültür Sanat Merkezi’ konumuna gelecek.

‘İzmir Caddesi’, ‘Avcı Ramadan Rekreasyon Alanı’ gibi projeleri ile Aliağalılardan büyük beğeni toplayan Aliağa Belediyesi, ‘Sanat Sokağı’ projesinin tamamlanması ile birlikte Aliağalılara yeni bir sosyal yaşam parkı hediye edecek. Düzenlemesi biten sokağın çevre süslemeleri de bitme aşamasına geldi. Konseptin ‘zafer’ olarak belirlendiği proje, birbirine ters yönde atılmış iki zafer kurdelesini hedef alacak şekilde tasarlandı. Işıklandırma sistemi sayesinde akşamları farklı bir havaya bürünen sokak görenlerin beğenisini kazanıyor. Sokağı ziyaret edenlere huzur verici etki yaratması amacı ile 2 tane ışıklı danslı havuz ve projeksiyon amaçlı 1 su duvarı yapıldı. Su duvarının arkasında ise mermer karelajlardan oluşan bir dans pisti tasarlandı. Proje alanında bulunan zeytin ağaçları göz önünde bulundurularak yükseltilen kot derecesinin köke zarar vermemesi için ağaç altları oturma alanları olarak tasarlandı. Bu sayede hiçbir ağacın zarar görmemesi sağlandı. Ayrıca sokak baştanbaşa daha güvenli ve dayanıklı olan granit taş ile döşendi.

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol

İletişim

Resim Galeri