İstiklal ve Hükümet Caddesi

İSTİKLAL VE HÜKÜMET CADDESİ YENİ YÜZÜNE KAVUŞTU

Aliağa Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME), İstiklal Caddesi için aldığı “Tek Yön” kararı sonrasında caddenin tek yöne uygun hale getirilmesi için yenileme çalışması yaptı. İstiklal Caddesi’nin yanı sıra Hükümet Caddesi de modern bir görünüme kavuşturuldu.

Yenileme çalışmaları kapsamında İstiklal Caddesi’ne 6.952 ton, Hükümet Caddesi’ne ise 1.788 ton asfalt atıldı. Eski aydınlatma direkleri daha estetik ve daha ekonomik olan yeni nesil led armatürler ile değiştirildi. İstiklal Caddesi üzerine konumlandırılan ay yıldız kent görseli ve harmandalı oynayan Atatürk heykeli caddeye ayrı bir hava kattı.

Tamamen modernize edilen caddelere yaklaşık iki kilometrelik Avrupa standartlarında bisiklet yolu yapıldı. Yol kenarlarına dikilen Alev Ağaçları ve çeşitli bitkiler ile yeşil oranı arttırıldı. Çalışmalarda engelli vatandaşlar da unutulmadı. Trafik düzenlemesinin yapıldığı caddeler engelli vatandaşların kullanımına uygun hale getirildi. Kaldırımlara hissedilebilir yürüyüş yolu yapıldı.

 

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol

Resim Galeri