Haberler

3 BİN KİŞİLİK ÇANAKKALE KAFİLESİ 27 NİSAN’DA YOLA ÇIKACAK

3 BİN KİŞİLİK ÇANAKKALE KAFİLESİ 27 NİSAN’DA YOLA ÇIKACAK

Aliağa Belediyesi tarafından organize edilen “Çanakkale Şehitliği ve Tarihi Yarımada” ziyaretlerinde beşinci kafile 27 Nisan 2019 Cumartesi gecesi yola çıkacak.

Aliağa Belediyesi’nin Çanakkale Zaferi’nin 104.Yılı ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında “Ecdada Gidiyoruz” sloganı ile düzenlediği “Çanakkale Şehitliği ve Tarihi Yarımada” ziyaretlerinin bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek. Her seferinde yoğun ilgi gören ziyaretlerde bu yıl 11 bin Aliağalı büyük Türk destanının yazıldığı toprakları yakından görme imkânı buldu.

Mart ayında başlayan ziyaretler ile bugüne kadar dört kafile Çanakkale Şehitlik ziyaretinde bulundu. Bir buçuk ayda 11 bin Aliağalının ziyaret ettiği Çanakkale Şehitliği için hafta sonu 3 bin Aliağalı daha ziyarette bulunacak. Beşinci kafile ile birlikte Çanakkale Şehitliğini ziyaret eden kişi sayısı 14 bine ulaşacak.

REHBERLER EŞLİĞİNDE TARİHE YOLCULUK
Kontenjanları dolan ziyaretler kapsamında Aliağalılar kahramanlık öykülerinin yazıldığı topraklarda tarihe yakından tanıklık edecek. Rehberler eşliğinde gerçekleştirilecek günübirlik ziyarette; Kilitbahir Kaleleri, Namazgah Tabyaları, Mecidiye Tabyaları, Mecidiye Şehitliği ve Seyit Onbaşının Görev Yaptığı Top ve Anıt, Gerçek Şehit Mezarlıklarının Olduğu Şahindere Şehitliği, Zığındere Hastane Şehitliği, Seddülbahir Ertuğrul Tabyaları, Ertuğrul Koyu ve Yahya Çavuş Şehitliği, Arıburnu Anzak Koyu, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Bomba Sırtı Bölgesi, 57.Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliği ziyaret edilecek. Kafile 28 Nisan Pazar gecesi Aliağa’ya dönüş yapacak.

23 NİSAN ALİAĞA’DA COŞKUYLA KUTLANDI

23 NİSAN ALİAĞA’DA COŞKUYLA KUTLANDI

BİNLERCE ALİAĞALIDAN MİLLİ EGEMENLİK YÜRÜYÜŞÜ

KUTLAMALARIN FİNALİNİ BORA DURAN YAPTI

Aliağa Belediyesi ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99.Yılını muhteşem bir organizasyon ile kutladı.

Aliağa Belediyesi tarafından hazırlanan 99.Yıl kutlama programı binlerce Aliağalının katılımı ile gerçekleştirilen Milli Egemenlik Yürüyüşü ile başladı. Enka Salonu önünde toplanan binlerce Aliağalı öğrenci gruplarının eşliğinde İstiklal Caddesi güzergâhı üzerinden Avcı Ramadan Çocuk Oyun Rekreasyon Alanı’na kadar kortej halinde yürüdü.

Aliağa Belediye Bandosunun marşlarının da eşlik ettiği ve renkli görüntülere sahne olan korteje vatandaşların yanı sıra Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar da katıldı. Yürüyüş esnasında pencere ve balkonlara çıkan vatandaşların yanı sıra çevredeki esnaflarda bu coşkuya, alkış tutarak ve ellerindeki Türk Bayraklarını sallayarak ortak oldu. Dev Türk Bayrakları ile Atatürk posterinin taşındığı kortej sırasında binlerce balon gökyüzüne bırakıldı ve ortaya seyrine doyulmaz bir görüntü çıktı.

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR: “DAHA NİCE BAYRAMLARA”
Kortejin Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’na gelmesi ile birlikte coşku ikiye katlandı. Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’ndaki program Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın açılış konuşmasıyla başladı. Çocuklarla birlikte sahneye çıkan Başkan Serkan Acar, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımız. Ulu Önderimiz, ulusal egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kurdu. O kadar önemli bir gündü ki bugünü geleceğimize, çocuklarımıza hediye etti. Bizler, çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları, iyi birer vatandaş olmaları için elimizden geleni yapacağız. Onlar da eminim ki bu vatana bu millete sahip çıkacaklardır. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Daha nice bayramlara inşallah”

Başkan Serkan Acar’ın konuşmasının ardından ASEV Latin Dansları Grubu ile minik öğrencilerin gerçekleştirdiği gösteriler katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi.

KUTLAMALARIN FİNALİNİ BORA DURAN YAPTI
Miniklerin dans gösterilerinin ardından sahneye çıkan Türk pop müziğinin sevilen sanatçılarından Bora Duran gecenin finalini muhteşem bir konserle yaptı. Sevenleri tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Bora Duran en güzel şarkılarını Aliağalılar için seslendirdi. Aliağalılar Bora Duran’ın şarkıları ile 23 Nisan’ı doyasıya kutladı.

Bora Duran yaklaşık iki saat süren konserine hit parçası “Sana Doğru” adlı şarkısı ile başladı. Sahnede 21 şarkı seslendiren Bora Duran’a 5 kişilik orkestra ekibi eşlik etti. Sahnedeki hareketli danslarıyla da dikkat çeken sanatçı “Yan Yana”, “Müebbet”, “Hep Sonradan Gelir”, “Senden Daha Güzel”, “Gül Senin Tenin” gibi sevilen şarkıları söyledi. Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’nı dolduran binlerce Aliağalı Bora Duran’ın söylediği her bir parçaya eşlik etti.

“Aliağa’da 23 Nisan” etkinliklerine katılımından dolayı Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar adına Bora Duran’a teşekkür plaketi takdim eden Sosyal, Kültürel ve İdari İşler Müdürü Ali Osman Karatekin, “Bin Yaşasın Atatürk, Bin Yaşasın Cumhuriyet” dedi.

Sevilen sanatçı Bora Duran “Sana Doğru” adlı parçasıyla sahneden ayrılırken kutlama programı havai fişek gösterileri ile son buldu.

23 NİSAN ALİAĞA’DA TÖRENLERLE KUTLANDI

23 NİSAN ALİAĞA’DA TÖRENLERLE KUTLANDI

KUTLAMA ETKİNLİKLERİ MİLLİ EGEMENLİK YÜRÜYÜŞÜ İLE DEVAM EDECEK

Tüm dünya çocuklarına ilk kez ve sadece Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından armağan edilen ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. yılı tüm yurtta olduğu gibi İzmir’in Aliağa ilçesinde de bir dizi törenle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanında Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan tören Petrokimya Ortaokulu’nda gerçekleştirilen kutlama programı ile devam etti. Petrokimya Ortaokulu’nda gerçekleştirilen programa Aliağa Kaymakamı Erhan Günay, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Salman, İlçe Jandarma Komutanı Rıfkı Kulaksız, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, belediye meclis üyeleri, daire amirleri, siyasi parti temsilciler, stklar, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ALİAĞA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ERDAL BAYHAN: “BUGÜNLERİ YARINLARA TAŞIMAK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan yaptı. 23 Nisan’ı büyük bir sevinç ve gururla kutladıklarını belirten Bayhan, şöyle konuştu: “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Gazi Mustafa Kemal’in geleceğin teminatı olan çocuklara sevgisini ve güvenini göstermektedir. Bu sevgi ve güven sayesinde dünyanın ilk ve yegane çocuk bayramı olarak tarihe geçen millet egemenliğine dayanan, demokrasinin ve cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz. Eğitimciler olarak geleceğimizin teminatı olan çocuklara yeni ufuklar kazandırmak, onları geleceğe hazırlamak, bugünleri yarınlara taşımak için bakanlığımızın 2023 vizyonu ışığında çalışmalarımıza devam edeceğiz”

ÖĞRENCİLERE HEDİYELERİ TAKDİM EDİLDİ
Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan’ın konuşmasının ardından Petrokimya Ortaokulu öğretmenlerinden Güliz Şentürk Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’un mesajını okudu. Okullar arası düzenlenen resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından hediyeleri takdim edildi. Şiir yarışmasında birinci olan Fatih Ortaokulu’ndan Rana Çetin ve kompozisyon yarışmasında birinci olan Gazi Ortaokulu Öğrencisi Irmak Şahan eserlerini okudu.

GÖSTERİ GRUPLARI BEĞENİYLE İZLENDİ
Ukrayna Halk Dansları Topluluğu, Petrokimya İlkokulu Halk Oyunları Topluluğu, Petkim İlkokulu Halk Oyunları Topluluğu, TED Aliağa Koleji Müzik Topluluğu ile Özel Eğitim Uygulama ve İş Eğitimi Merkezi Öğrencilerinin gösterileri izleyenlerden büyük alkış aldı. Program Helvacı Ortaokulu Halk Oyunları Topluluğu’nun gösterisi ile son buldu.

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN ÖZEL KUTLAMA
‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. Yılı etkinlikleri Aliağa’da devam edecek. Aliağa Belediyesi, 99. Yıla özel bir program hazırladı. Saat 16.00’da tüm Aliağalıların katılacağı kortej yürüyüşü gerçekleştirilecek. Enka Spor Salonu önünden başlayacak olan kortej İstiklal Caddesi ve Hükümet Caddesi güzergâhından Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’na varacak. Burada gerçekleştirilecek olan dans gösterilerinin ardından saat 21.00’da Türk Pop Müziğinin sevilen sanatçılarından Bora Duran sahne alacak.

ÜÇ BİN KİŞİLİK ÇANAKKALE KAFİLESİ ALİAĞA’YA DÖNDÜ

ÜÇ BİN KİŞİLİK ÇANAKKALE KAFİLESİ ALİAĞA’YA DÖNDÜ

11 BİN ALİAĞALI ŞEHİTLİK ZİYARETİNDE BULUNDU

BEŞİNCİ KAFİLE 27 NİSAN’DA YOLA ÇIKACAK

Aliağa Belediyesi’nin organizasyonu ile “Çanakkale Şehitliği ve Tarihi Yarımada” ziyaretinde bulunan üç bin kişilik dördüncü kafile Aliağa’ya döndü. Çanakkale Zaferi’nin 104.Yılı ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen ziyaretler kapsamında bir ayda 11 bin Aliağalı Çanakkale şehitliğini ziyaret ederek büyük destanın ruhunu yerinde yaşama imkânı buldu.

Aliağa Belediyesi tarafından “Ecdadımıza Gidiyoruz” sloganı ile düzenlenen Çanakkale Şehitliği ve Tarihi Yarımada ziyaretinin dördüncü turu da tamamlandı. Aliağa Cumhuriyet Meydanı’ndan 60 otobüs ile hareket eden 3 bin kişilik dördüncü kafile ziyaret sonrası kente dönüş yaptı. Günübirlik ziyarette daha önce Çanakkale ziyaretlerine katılmamış vatandaşlara öncelik verildi.

TARİHE YOLCULUK
Aliağalılar günübirlik gerçekleştirilen ziyarette Şanlı Türk Destanın yazıldığı topraklarda tarihe yolculuk yaptı. Çanakkale’de gün boyu süren programda; Kilitbahir Kaleleri, Namazgah Tabyaları, Mecidiye Tabyaları, Mecidiye Şehitliği ve Seyit Onbaşının Görev Yaptığı Top ve Anıt, Gerçek Şehit Mezarlıklarının Olduğu Şahindere Şehitliği, Zığındere Hastane Şehitliği, Seddülbahir Ertuğrul Tabyaları, Ertuğrul Koyu ve Yahya Çavuş Şehitliği, Arıburnu Anzak Koyu, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Bomba Sırtı Bölgesi, 57.Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliğini ziyaret edildi. Ziyaret süresince Aliağalılara Aliağa Belediyesi tarafından kahvaltılık, öğle ve akşam yemeği ikram edildi. Milletin Ekibi personelince çay, su ve kahve ikramları yapıldı.

Tarihe tanıklık eden Aliağalılar, ziyaretleri boyunca rehberler tarafından anlatılan büyük zaferin öyküsünü büyük bir heyecanla dinledi. Savaş alanlarını gezerek vatan uğruna can veren şehitlerin kahramanlık hikayelerini dinleyen Aliağalılar zaman zaman duygu dolu anlar yaşadı. Aliağalılar gün boyu süren ziyaretin ardından Aliağa’ya dönüş yaptı.

BEŞİNCİ KAFİLE 27 NİSAN’DA YOLA ÇIKACAK
Aliağalılar tarafından yoğun ilgi gören Çanakkale Şehitlik ziyaretleri beşinci kafile ile devam edecek. Kontenjanları haftalar öncesinden dolan beşinci kafilede ilk kez gideceklere öncelik verildi. Üç bin Aliağalının yer alacağı beşinci kafile 27 Nisan 2019 Cumartesi günü saat 23.45’te Aliağa Cumhuriyet Meydanı’ndan hareket edecek. Beşinci kafile ile birlikte mart ayında başlayan organizasyonlar ile Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret eden kişi sayısı 14 bini bulacak.

ALİAĞA’DA UÇURTMA ŞENLİĞİ

ALİAĞA’DA UÇURTMA ŞENLİĞİ

RENGARENK UÇURTMALAR ALİAĞA SEMALARINI SÜSLEDİ

Aliağa Belediyesi’nin “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” kutlama etkinlikleri kapsamında organize ettiği eğlenceli aktiviteler tüm hızıyla devam ediyor.

“Aliağa’da 23 Nisan” etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ‘uçurtma etkinliği’ renkli görüntülere sahne oldu. Yeşille mavinin buluştuğu Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’nda gerçekleştirilen etkinlik öncesinde çocuklara beş bin adet uçurtma dağıtıldı. Uçurtma dağıtımı esnasında uzun kuyruklar oluşturan çocuklar birbirleriyle yarıştı. Uçurtma dağıtımının ardından gökyüzüne yükselen uçurtmalar Aliağa semalarını süsledi.

Aileleri ile birlikte Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’na akın eden çocuklar uçurtma etkinliğinin yanı sıra kendileri için kurulmuş şişme oyun parklarına da büyük ilgi gösterdi. Şişme oyun parklarında doyasıya eğlenen çocuklar burada eğlencenin doruğuna çıktı. Minikler ise palyaço ve animasyon gösterileri ile keyifli saatler yaşadı. 7’den 77’ye her yaştan vatandaşın akınına uğrayan Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı şenlik yerine dönüştü.

ALİAĞA’DA 23 NİSAN ETKİNLİKLERİ DEVAM EDECEK
“Aliağa’da 23 Nisan” programı 22 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan etkinlikler ile devam edecek. Etkinlikler kapsamında Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’nde saat 14.00’te “Denizkızı” isimli müzikal çocuk tiyatrosu ücretsiz olarak sahnelenecek. Saat 16.00’da ise Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’nda geleneksel çocuk oyunları gerçekleştirilecek.

ALİAĞA’DA 23 NİSAN ETKİNLİKLERİ ÇOCUK MÜZİKALİ İLE BAŞLADI

ALİAĞA’DA 23 NİSAN ETKİNLİKLERİ ÇOCUK MÜZİKALİ İLE BAŞLADI

“DENİZKIZI MÜZİKALİ” ALİAĞALI ÇOCUKLAR İÇİN SAHNELENDİ

Aliağa Belediyesi’nin üç gün boyunca dolu dolu kutlayacağı “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” etkinlikleri “Denizkızı Müzikali” ile başladı.

Altınok Çocuk Tiyatrosu tarafından hazırlanan “Denizkızı Müzikali” Aliağalı çocuklar için sahnelendi. Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’nde sahnelenen müzikalin ilk gösterimine çocuklar aileleri ile birlikte akın etti. Salonu tıklım tıklım dolduran çocuklar tek perde halindeki müzikal ile keyifli saatler yaşadı.

Ücretsiz olarak sahnelenen müzikal konusuyla olduğu kadar dansları, koreografileri ve sahne dekoruyla da ilgi çekti. Üç yaş ve üzerine hitabeden oyunun kadrosunda; Murat Altınok, Onur Ertaman, Merve Artan Yalçın, Mustafa Uğur Civaner, Fatih Ermiş, Burak Akbulut, Dilan Demir, Nurgül Açık, Buse Naz Çınar ve Dila Yağcı yer alıyor. Dans kadrosunda ise; Elif Cesur, Ege Timoçin, İpek Taşatan, Kayra Sır, Berfin Şahinler, Asya Su Öztürk, Ece Süzgen ve Petek Özotraç yer aldı.

Murat Altınok’un yazıp yönettiği oyunun konusu şöyle; “Oyun bir aşk adına yapılmış fedakârlığın öyküsüdür. Paylaşmanın, sevginin büyüklüğünü anlatırken; çevremizin ve denizlerimizin temizliği konusunda duyarlı olmamız gerektiğinin altını kalın çizgilerle çiziyor. Okyanus Krallığı’nda mutlu bir yaşam sürdüren prenses, insanların yaşamını merak eder. Kızının üzülmesini istemeyen Okyanus Kralı, insanlara yaklaşmasını yasaklar. Küçük denizkızı, babasını dinlemez ve bir gemiyle yolculuk yapan yakışıklı bir prensi izlemeye başlar. Ancak korkunç bir fırtına çıkar ve denizkızı, prensin hayatını kurtarır. Prense aşık olan deniz kızı ona ulaşabilmek için bir anlaşma yapmak zorunda kalır. Denizkızının vereceği karar çok önemlidir; insan olup prensine kavuşabilmek için önemli bir fedakârlık yapar…”

Yoğun ilgi gören “Denizkızı Müzikali”nin ikinci gösterimi saat 20.00’de, üçüncü gösterimi ise 22 Nisan Pazartesi günü saat 14.00’te Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

ALİAĞA’DAN ÇANAKKALE’YE DÖRDÜNCÜ KAFİLE UĞURLANDI

ALİAĞA’DAN ÇANAKKALE’YE DÖRDÜNCÜ KAFİLE UĞURLANDI

Aliağa Belediyesi’nin Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yılı ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında düzenlediği Çanakkale Şehitliği ve Tarihi Yarımada ziyaretleri devam ederken 3 bin kişilik dördüncü kafile de Cumhuriyet Meydanı’ndan uğurlandı.

Aliağa Belediyesi, “Ecdadımıza Gidiyoruz” sloganıyla düzenlediği Çanakkale Şehitliği ve Tarihi Yarımada ziyaretlerine devam ediyor. Mart ayında 8 bin Aliağalı büyük destanın yazıldığı toprakları görme fırsatı yakalarken dördüncü kafile ile 3 bin Aliağalı daha Çanakkale’ye uğurlandı. Dördüncü kafile ile birlikte bu yıl Çanakkale ziyaretlerine katılan kişi sayısı 11 bini buldu.

60 otobüsten oluşan dev kafile Aliağa Cumhuriyet Meydanı’ndan hareket etti. Çanakkale’de gün boyu sürecek olan ziyaret programında Aliağalılar rehberler eşliğinde; Kilitbahir Kaleleri, Namazgâh Tabyaları, Mecidiye Tabyaları, Mecidiye Şehitliği ve Seyit Onbaşının Görev Yaptığı Top ve Anıt, Gerçek Şehit Mezarlıklarının Olduğu Şahindere Şehitliği, Zığındere Hastane Şehitliği, Seddülbahir Ertuğrul Tabyaları, Ertuğrul Koyu ve Yahya Çavuş Şehitliği, Arıburnu Anzak Koyu, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Bomba Sırtı Bölgesi, 57.Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliğini ziyaret edecek.

Rehberlerin anlattığı kahramanlık öyküleri eşliğinde tarihe tanıklık edecek olan Aliağa kafilesi pazar gecesi 01.30’da Aliağa’ya dönüş yapacak.

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN KANDİL SİMİDİ İKRAMI

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN KANDİL SİMİDİ İKRAMI

Aliağa Belediyesi, Berat Kandili münasebetiyle ilçedeki 24 camide vatandaşlara kandil paketi dağıttı.

Aliağalılar Berat Kandili vesilesiyle camilere akın etti. Aliağa Belediyesi ise yatsı namazı sonrasında cami çıkışında vatandaşlara içerisinde lokum, şeker ve kandil simidinden oluşan kandil paketi ikramında bulundu.

Aliağa Belediyesi Sosyal, Kültürel ve İdari İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen programda; Aliağa Merkez Çarşı Cami, Yalı Mahallesi Osman Gazi Cami, Helvacı Fatih Cami, Helvacı Yeni Cami, Yeni Şakran Mahallesi Cami, Karakuzu Mahallesi Cami, Yeni Şakran Mahallesi Hacı Bahriye Ergil Cami, Horozgediği Mahallesi Cami, Hacıömerli Orta Mahallesi Cami, Yeni Mahalle Veysel Karani Cami, Çakmaklı Mahallesi Cami, Yukarı Şehit Kemal Mahallesi Cami, Siteler Mahallesi Piri Reis Cami, Helvacı Mahallesi Mimar Sinan Cami, Fatih Yeni Cami, Yavuz Selim(TOKİ)Cami, Bahçedere Mahallesi Ceza İnfaz Kurumları Kampüs Cami, Kurtuluş Cami, Çaltılıdere Mahallesi Eski Cami, Hacıömerli Mahallesi Maviköşe Cami, Uzunhasanlar Mahallesi Cami, Çaltılıdere Mahallesi Cami, Petkim Cami ve Aşağışakran Mahallesi Cami önünde kurulan stantlar vasıtası ile vatandaşlara 10 bin kandil paketi ikram edildi.

BORA DURAN 23 NİSAN’DA ALİAĞA’DA SAHNE ALACAK

BORA DURAN 23 NİSAN’DA ALİAĞA’DA SAHNE ALACAK

Türk Pop müziğinin sevilen isimlerinden Bora Duran Aliağa’da sevenleriyle buluşacak.

Aliağa Belediyesi “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı üç gün boyunca birbirinden özel etkinliklerle kutlayacak. Çocuk tiyatrolarından uçurtma şenliğine geleneksel çocuk oyunlarından dans gösterilerine kadar birçok etkinlik çocuklar için hazırlandı.

Aliağa Belediyesi, 21-22-23 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek etkinliklerin finalini Bora Duran konseri süsleyecek. “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” etkinlikleri kapsamında sahne alacak olan Bora Duran en güzel şarkılarını Aliağalılar için seslendirecek. 23 Nisan 2019 Salı günü Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’nda gerçekleştirilecek konser saat 21.00’de başlayacak.

“Sana Doğru” isimli tekli çalışmasıyla dünyaca ünlü video paylaşım sitesi youtube’da 70 milyondan fazla izlenerek geniş bir hayran kitlesine ulaşan Bora Duran, “Unut Bakalım”, “Her Sabah”, “Sen de Gidersen”, “İnsan”, “Yak Beni”, “Müebbet”, “Beni Öldürdün”, “Yan Yana”, “Gül Senin Tenin” gibi birbirinden güzel parçalarını seslendirecek.

“DENİZKIZI MÜZİKALİ” ALİAĞALI ÇOCUKLAR İÇİN SAHNELENECEK

“DENİZKIZI MÜZİKALİ” ALİAĞALI ÇOCUKLAR İÇİN SAHNELENECEK

ALİAĞALI ÇOCUKLAR 23 NİSAN’DA TİYATRO İLE EĞLENECEK

Altınok Çocuk Tiyatrosu tarafından hazırlanan “Denizkızı Müzikali” Aliağalı çocuklar için sahnelenecek.

Aliağa Belediyesi’nin “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” etkinlikleri kapsamındaki oyun Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’nde üç gösterim halinde sunulacak. İlk gösterim 21 Nisan Pazar günü saat 12.00’de, ikinci gösterim saat 20.00’de, üçüncü gösterim 22 Nisan Pazartesi günü saat 14.00’te gerçekleştirilecek.

Üç yaş ve üzerine hitabeden oyun ücretsiz olarak izlenebilecek. Tek perdelik oyunun kadrosunda Murat Altınok, Onur Ertaman, Merve Artan Yalçın, Mustafa Uğur Civaner, Fatih Ermiş, Burak Akbulut, Dilan Demir, Nurgül Açık, Buse Naz Çınar ve Dila Yağcı yer alıyor. Dans kadrosunda ise; Elif Cesur, Ege Timoçin, İpek Taşatan, Kayra Sır, Berfin Şahinler, Asya Su Öztürk, Ece Süzgen, Petek Özotraç

Murat Altınok’un yazıp yönettiği oyunun konusu şöyle; “Oyun bir aşk adına yapılmış fedakârlığın öyküsüdür. Paylaşmanın, sevginin büyüklüğünü anlatırken; çevremizin ve denizlerimizin temizliği konusunda duyarlı olmamız gerektiğinin altını kalın çizgilerle çiziyor. Okyanus Krallığı’nda mutlu bir yaşam sürdüren prenses, insanların yaşamını merak eder. Kızının üzülmesini istemeyen Okyanus Kralı, insanlara yaklaşmasını yasaklar. Küçük denizkızı, babasını dinlemez ve bir gemiyle yolculuk yapan yakışıklı bir prensi izlemeye başlar. Ancak korkunç bir fırtına çıkar ve denizkızı, prensin hayatını kurtarır. Prense aşık olan deniz kızı ona ulaşabilmek için bir anlaşma yapmak zorunda kalır. Denizkızının vereceği karar çok önemlidir; insan olup prensine kavuşabilmek için önemli bir fedakârlık yapar…”