METEOROLOJİDEN FIRTINA VE YAĞMUR UYARISI

METEOROLOJİDEN FIRTINA VE YAĞMUR UYARISI

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi Ege Denizi için fırtına uyarısında bulundu.

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nin son değerlendirmesine göre Batı Karadeniz, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de fırtına bekleniyor. Yetkililer Aliağa ve çevresinde de etkili olması beklenen fırtına için başta denizcilikle uğraşanlar olmak üzere tüm vatandaşları fırtınanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması önünde uyardı. İzmir Valiliği de resmi internet sayfası üzerinden yaptığı duyuru ile vatandaşları bilgilendirdi.

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nin resmi sayfasından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Kuzey Ege’de rüzgârın bu akşam saatlerinden itibaren kuvvetini artırarak kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde “fırtına” şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın yarın (06.12.2018 Perşembe) gece saatlerinde etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir.

Güney Ege’de rüzgârın bu gece yarısından itibaren kuvvetini artırarak kuzey ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde “fırtına”, açıklarında yer yer 9 bofor (75-90 km/sa) kuvvetinde “kuvvetli fırtına” şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın cuma günü (07.12.2018) akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir”

Ayrıca bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerin hafif sağanak yağışlı diğer yerlerde aralıklı yağmurlar görülecek.

ALİAĞA’DA TAHMİN EDİLEN BEŞ GÜNLÜK HAVA RAPORU
Aliağa’da ise hafta sonundan itibaren sağanak yağış yeniden etkisini gösterecek. Sıcaklıklar 2 ila 15 dereceler arasında değişiklik gösterecek. Meteorolojik verilere göre Aliağa’da tahmin edilen beş günlük hava raporu şöyle;

6 Aralık Perşembe: Hava çok bulutlu, sıcaklık en yüksek 9 en düşük 5 derece
7 Aralık Cuma: Hava parçalı bulutlu, sıcaklık en yüksek 10 en düşük 4 derece
8 Aralık Cumartesi: Hava parçalı bulutlu, sıcaklık en yüksek 12 en düşük 2 derece
9 Aralık Pazar: Hava sağanak yağışlı, sıcaklık en yüksek 14 en düşük 7 derece
10 Aralık Pazartesi: Hava sağanak yağışlı, sıcaklık en yüksek 15 en düşük 8 derece

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol