METEOROLOJİ’DEN EGE KIYILARI İÇİN ZİRAİ DON UYARISI

METEOROLOJİ’DEN EGE KIYILARI İÇİN ZİRAİ DON UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Ege Bölgesi kıyı kesimlerinde “zirai don” yaşanabileceğini belirterek vatandaşları dikkatli olmaları yönünde uyardı.

Aliağa ve çevre ilçeleri de etkisi altına alması beklenen “zirai don” tehlikesinin 15 Ocak 2019 Salı (bugün) gece yarısından itibaren başlayarak 16 Ocak 2019 Çarşamba sabahına kadar sürmesi tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sayfası üzerinden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Bu gece ve yarın (çarşamba) gece, zirai faaliyetlerin devam ettiği Ege Bölgesinin kıyı kesiminde hafif, kıyı illerinin iç kesimlerinde ise orta kuvvette zirai don tehlikesi bulunduğundan çiftçilerimizin ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir”

KUVVETLİ FIRTINA ETKİLİ OLACAK
Meteoroloji’den yapılan bilgilendirmede zirai don tehlikesinin yanı sıra Ege Bölgesinde rüzgarın kuzey yönlerden fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Açıklamada çarşamba sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenen kuvvetli fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi, kar yağışı veya kar örtüsü olan bölgelerde tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği bilgisine de yer verildi.

ALİAĞA’DA TAHMİN EDİLEN BEŞ GÜNLÜK HAVA DURUMU
Hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalması beklenirken Aliağa’da tahmin edilen beş günlük hava durumu şöyle olacak;
16 Ocak 2019 Çarşamba: Hava parçalı bulutlu, sıcaklık en yüksek 6 en düşük 0 derece
17 Ocak 2019 Perşembe: Hava parçalı bulutlu, sıcaklık en yüksek 12 en düşük 3 derece
18 Ocak 2019 Cuma: Hava çok bulutlu, sıcaklık en yüksek 14 en düşük 5 derece
19 Ocak 2019 Cumartesi: Hava sağanak yağışlı, sıcaklık en yüksek 13 en düşük 8 derece
20 Ocak 2019 Pazar: Hava sağanak yağışlı, sıcaklık en yüksek 14 en düşük 10 derece

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol