KUZEY EGEDEKİ FIRTINA 90 KİLOMETRE HIZA ULAŞACAK

KUZEY EGEDEKİ FIRTINA 90 KİLOMETRE HIZA ULAŞACAK

ALİAĞA’DA “25 OCAK” ÇOCUK ETKİNLİKLERİ PROGRAMI İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİ

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü, Kuzey Ege’de sabah saatlerinden itibaren başlayan fırtınanın giderek şiddetini arttıracağı uyarısında bulundu.

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nin resmi internet sayfasından yapılan duyuruya göre; Kuzey Ege’de güneydoğu yönünden esen fırtına şeklindeki rüzgar sabah saatlerine kadar devam edecek. Rüzgar hızının zaman zaman şiddetini arttırarak saatte 90 kilometreye kadar ulaşması tahmin ediliyor. Fırtınanın 26 Ocak 2019 Cumartesi günü sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan uyarı yazısında şu bilgilere yer verildi: “Kuzey Ege’de güney yönlerden esen rüzgârın; Bugün (Cuma) sabah saatlerinden itibaren etkisini artırarak güneydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına, zaman zaman 9 (90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi tahmin edilmektedir.

Güney Ege’de güney yönlerden esen rüzgarın; bugün (Cuma) sabah saatlerinden itibaren güneydoğudan 7 ila 9 (75-90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına, zaman zaman 10 (105 km/sa) kuvvetinde tam fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir”

Yetkililer Aliağa ve çevresinde de etkili olması beklenen fırtına için başta denizcilikle uğraşanlar olmak üzere tüm vatandaşları fırtınanın oluşturabileceği çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması önünde uyardı. İzmir Valiliği de resmi internet sayfası üzerinden yaptığı duyuru ile vatandaşları bilgilendirdi.

ALİAĞA’DA “25 OCAK” ÇOCUK ETKİNLİKLERİ PROGRAMI İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİ
Aliağa Belediyesi’nin “Aliağa’da Tatil Var” ve “Aliağa’da Sinema Günleri” etkinlikleri kapsamında Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı kapalı geçici gösteri merkezinde gerçekleştireceği “25 Ocak” programı fırtınanın yol açabileceği olumsuzluklar nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol