İKİNCİ ÇANAKKALE KAFİLESİ ALİAĞA’YA DÖNDÜ

İKİNCİ ÇANAKKALE KAFİLESİ ALİAĞA’YA DÖNDÜ

İKİ HAFTADA 5 BİN ALİAĞALI ÇANAKKALE ŞEHİTLİK ZİYARETİNDE BULUNDU

Aliağa Belediyesi’nin organizasyonu ile Çanakkale’ye giden 2 bin 500 kişilik ikinci kafile Aliağa’ya döndü. “Ecdadımıza Gidiyoruz” sloganı ile düzenlenen organizasyon kapsamında iki haftada 5 bin Aliağalı Çanakkale şehitliğini ziyaret ederek büyük destanın ruhunu yerinde yaşama imkânı buldu.

Aliağa Belediyesi tarafından Çanakkale Zaferi’nin 104.Yılı ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Çanakkale Şehitliği ve Tarihi Yarımada ziyareti tamamlandı. Aliağa Cumhuriyet Meydanı’ndan 50 otobüs ile hareket eden 2 bin 500 kişilik ikinci kafile ziyaret sonrası kente dönüş yaptı.

TÜRK DESTANIN YAZILDIĞI TOPRAKLARA YOLCULUK
Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın da katıldığı şehitlik ziyaretinde Aliağalılar, günübirlik ziyaret ile Şanlı Türk Destanın yazıldığı topraklarda tarihe yolculuk yaptı. Çanakkale’de gün boyu süren programda; Kilitbahir Kaleleri, Namazgah Tabyaları, Mecidiye Tabyaları, Mecidiye Şehitliği ve Seyit Onbaşının Görev Yaptığı Top ve Anıt, Gerçek Şehit Mezarlıklarının Olduğu Şahindere Şehitliği, Zığındere Hastane Şehitliği, Seddülbahir Ertuğrul Tabyaları, Ertuğrul Koyu ve Yahya Çavuş Şehitliği, Arıburnu Anzak Koyu, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Bomba Sırtı Bölgesi, 57.Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliğini ziyaret edildi.

Çanakkale ruhunu yeniden yaşayan Aliağalılara Aliağa Belediyesi tarafından kahvaltılık, öğle ve akşam yemeği ikram edildi. Yolculuk süresince Milletin Ekibi personelince çay, su ve kahve ikramları yapıldı.

ŞEHİTLERİN KAHRAMANLIK ÖYKÜLERİ DUYGU YÜKLÜ ANLAR YAŞATTI
Tarihe tanıklık eden Aliağalılar, ziyaretleri boyunca rehberler tarafından anlatılan büyük zaferin öyküsünü büyük bir heyecanla dinledi. Savaş alanlarını gezerek vatan uğruna can veren şehitlerin kahramanlık hikayelerini dinleyen Aliağalılar zaman zaman duygu dolu anlar yaşadı. Aliağalılar, ziyaret edilen tarihi yerlerde Başkan Serkan Acar ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi. Gece yarısından sonra Aliağa’ya dönüş yapan vatandaşlar, Çanakkale şehitlik ziyaretinden memnuniyet duyduklarını belirterek Başkan Serkan Acar’a teşekkür ettiler.

ZİYARETLER DEVAM EDECEK
Çanakkale Zaferi’nin 104.Yılı ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Çanakkale Şehitliği ve Tarihi Yarımada ziyareti için üçüncü kafile 23 Mart, dördüncü kafile 13 Nisan, beşinci kafile ise 27 Nisan gecesi yola çıkacak. Yoğun talebin yaşandığı şehitlik ziyareti için Hilal Masada kayıtlar devam ediyor. Vatandaşlardan gelen talebe göre Ramazan ayından sonra ziyaretler devam edecek. Çanakkale Şehitliği, Anıtkabir gibi manevi duyguların yüksek yaşandığı mekânlara yapılacak olan ziyaretlerle Aliağalıların görmediği yer kalmayacak.

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol