Aliağa Belediyesi
Aliağa’da Hayatı Yaşa !
28 Ocak 2021 Perşembe
Hava Durumu
3 ° Hafif Bulutlu
Covid19 Yayılımına Karşı Yeni Tedbirler Açıklandı

Koronavirüs salgınında yaşanan artış nedeniyle 30 Kasım 2020 Pazartesi günü Kovid-19 ile mücadele konusunda alınacak yeni tedbirler açıklandı.

Bu kapsamda; Cumartesi-Pazar günleri tam gün, hafta içi her gün ise gece saat 21:00 ile sabah 05:00 saatleri arasında genel sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. Ana sınıfı ve benzeri eğitim kurumlarının faaliyetlerine ara verilecek.  Market, bakkal, kasap, manav gibi işletmeler ile eve paket hizmeti veren yerler, belirlenecek saatlerde hafta sonu kısıtlama dışında olacak.  Cenaze namazları, yakınları dahil en fazla 30 kişiyle kılınacak, nikahlar da bu sayıyı geçemeyecek. Alışveriş merkezlerine girişte HES kodu uygulamasına geçilecek. Kalabalık caddeler ile meydanlara girebilecek kişi sayısı, Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile sınırlandırılabilecek. Evlerde gün, mevlit, taziye, yılbaşı kutlaması gibi insanların bir araya geleceği etkinlikler yapılamayacak. Daha önceki genelgelerde belirtilen istisnalar hariç, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar toplu taşıma araçlarını kullanamayacak. Restoranlar paket servis haricinde hizmet veremeyecektir.

Kabine toplantısının sonrasında açıklanan yeni tedbirler, İçişleri Bakanlığı genelgesiyle düzenlenerek 1 Aralık Salı gününden itibaren uygulamaya alınacak.

E-Posta Adresi Giriniz