DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ALİAĞA’DA KUTLANACAK

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ALİAĞA’DA KUTLANACAK

Aliağa Engelliler Rehabilitasyon Derneği tarafından, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle kutlama programı düzenlenecek.

Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamındaki program, Aliağa Cumhuriyet Meydanı’nda saat 10.00’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak.

Dernek Başkanı İbrahim Erdemir’in Atatürk Anıtına Çelenk sunumunun ardından program Engelsiz Kafe Park’ta devam edecek. Program, zihinsel ve ortopedik engellilerden oluşan Engelliler Derneği Mehteran Takımının katılımcılara vereceği mini konserle son bulacak. Kaynak: Dünya Engelliler Günü Aliağa’da Kutlanacak.

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ
1992 yılında Birleşmiş Milletlerin kararı ile 3 Aralık “Uluslararası Engelliler Günü” olarak kabul edilmiş; bu karar, 1993 yılı Mart ayında Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komisyonunun 1993/29 sayılı bildirisi ile 3 Aralık Gününün tüm dünyada engellilerin topluma kazandırılması ve haklarının “tam ve diğer insanlara eşit ölçüde” sağlanması amacı için çalışılması gereken bir gün olarak tüm dünyaya duyurulmuştur. O zamandan beri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak kabul ediliyor.

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol