ALİAĞA’YA TAM TEŞEKKÜLLÜ HASTANE KONUSU MECLİSE TAŞINDI

ALİAĞA’YA TAM TEŞEKKÜLLÜ HASTANE KONUSU MECLİSE TAŞINDI

BAŞKAN SERKAN ACAR’IN TAKİP ETTİĞİ KONULAR SONUÇ VERMEYE BAŞLADI

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın, ilçede artan nüfusa bağlı olarak biriken sorunların hükümet eliyle çözümü için yaklaşık beş yıldır takip ettiği konular tek tek sonuçlanmaya başladı.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın yıllar süren çabaları meyvesini vermeye başladı. Aliağa’nın sağlık, barınma, ulaşım, trafik, çevre kirliliği ve alt yapı gibi sorunlarının yanı sıra karayolları, jeotermal, TOKİ, üniversite, temiz enerji yatırımlarını da bakanlıklar nezdinde yakından takip eden Başkan Serkan Acar, takip ettiği konuların olumlu sonuçlarını alıyor. Başkan Serkan Acar, izban hattı ve yapımı devam eden otoyol çalışmalarının da yakından takipçisi.

TAM TEŞEKKÜLLÜ HASTANE KONUSU MECLİSE TAŞINDI

Sanayi kenti Aliağa’nın yıllardır en önemli sorunları arasında yer alan “tam teşekküllü hastane” konusunu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) gündeminde yer aldı. Başkan Serkan Acar’ın girişimleri ile İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Aliağa’ya “tam teşekküllü hastane” hususunu Meclis ve Plan Bütçe komisyonuna taşıdı.

İzmir Milletvekili ve Güvelik-İstihbarat Komisyonu Üyesi Tamer Osmanağaoğlu’nun, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından yazılı olarak cevaplandırmasını arz ettiği “Bakanlığınızın programında İzmir Aliağa ilçesine tam teşekküllü bir hastane yapılması mevcut mudur?” önergesine olumlu cevap geldi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu tarafından verilen önergeyi yazılı olarak şöyle cevapladı: “Bakanlığımız tarafından İzmir ili, Aliağa ilçemizde Devlet Hastanemize ek 150 yatak kapasiteli bir hizmet binası yatırımı gerçekleştirilecektir. Yatırım Aliağa ilçesi, 8287 parselde kayıtlı 346.500 metre karelik arsanın 215.883 metrekarelik kısmına yapılması planlanmaktadır. Arsa, mera vasfından çıkartılması için ot bedeli ödenmiştir. Maliye Hazinesi adına tapu tescili yapılmıştır. Defterdarlık, Milli Emlak Dairesi Başkanlığından tahsisi talep edilmiştir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nezdinde imar plan tadilatı süresi devam etmektedir. Akabinde proje ve ihale dokümanı hazırlık süreci başlatılacaktır”

BAŞKAN SERKAN ACAR’DAN TAMER OSMANAĞAOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Aliağa’ya tam teşekküllü bir devlet hastanesi yapılması için büyük çaba sarf ettiklerini belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, konuyu Meclis ve Plan Bütçe komisyonuna taşıyan İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu’na teşekkür etti. Başkan Acar, 150 yataklı devlet hastanesinin yanı sıra Aliağa mücavir alan sınırlarında ulusal markaya sahip tüm bölümlerin olduğu ve Bakırçay bölgesine hitap edecek özel hastane kazandırma çalışmalarının da devam ettiğini söyledi.

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol