ALİAĞA’YA DÜNYA STANDARTLARINDA HİPPOTERAPİ MERKEZİ

ALİAĞA’YA DÜNYA STANDARTLARINDA HİPPOTERAPİ MERKEZİ

Son beş yılda Aliağa’ya birbirinden değerli projeler kazandıran Aliağa Belediyesi, Çaltılıdere Mahallesi’ne yapmayı planladığı “Hippoterapi Merkezi” için de çalışmalarını hızlandırdı.

72 dönümlük Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı, 170 dönümlük Mavi Bayraklı Ağapark Plaj ve Sosyal Tesisleri, yapımı devam eden Yeni Mahalle Kent Parkı Aiolis Kent Belleği ve Anı Evi, 10 bin 522 metrekarelik Gençlik Merkezi ile kente değer katan Aliağa Belediyesi, tüm bakırçay bölgesine hitap edecek olan “Hippoterapi Merkezi”nin de yakın zamanda inşasına başlıyor.

HİPPOTERAPİ MERKEZİ’NDE NELER VAR
33 Bin metrekarelik bir alana sahip olacak olan “Hippoterapi Merkezi”nde Atla Terapi, Bireysel Eğitim Odaları, Çocuk Oyun Alanları, Tek Katlı Ahır, Engelli Mutfak Atölyesi, Fizik Tedavi Merkezi, Padok, Grup Eğitim Odası, Otopark, Seyir Terası, Kafeterya, Günü Birlik Dinlenme Alanları ile Tek Katlı “Rehabilitasyon Merkezi ve Yönetim Binası” bulunacak.

DÜNYA STANDARTLARINDA HİPPOTERAPİ MERKEZİ
Dünya standartlarındaki “Hippoterapi Merkezi”, özellikle engelli vatandaşların rehabilitasyon ihtiyaçlarını karşılayacak. İçerisinde hobi bahçeleri ve güzel sanat atölyesinin de bulunacağı “Hippoterapi Merkezi” sadece kentteki engelli vatandaşlarımıza değil bakırçay bölgesindeki tüm engelli vatandaşlarımıza hizmet verecek.

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol