ALİAĞA’NIN EN BÜYÜK PARKINDA SONA DOĞRU

ALİAĞA’NIN EN BÜYÜK PARKINDA SONA DOĞRU

Aliağa Belediyesi’nin Yeni Mahalle’de Cengiz Topel ile Rumeli Caddesi arasında toplam 110 dönümlük alan üzerine projelendirdiği “Yeni Mahalle Kent Parkı Aiolis Kent Belleği ve Anı Evi” çalışmalarında sona yaklaşılıyor.

Vatandaşların nefes alabileceği, ailelerin ve çocukların huzurla vakit geçirebileceği sosyal yaşam alanları üreten Aliağa Belediyesi, “Yeni Mahalle Kent Parkı Aiolis Kent Belleği ve Anı Evi” için son rötuşlarını yapıyor. Tamamlandığında Aliağa’nın en büyük sosyal yaşam alanı olarak hizmet vermeye başlayacak olan parkta alt yapı çalışmalarının yüzde 85’i tamamlandı.

96 BİN METRE KARELİK PEYZAJ ALANI

Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün koordinesinde yürütülen çalışmalar kapsamında alana ıhlamur, defne, süs armudu, lale, meşe, palmiye, manolya, kokoz ve çınar ağaçlarının dikimi yapıldı. Yaklaşık 20 bin çalı türü bitkinin dikimi de gerçekleştirildi. Toplamda 96 bin metre karelik peyzaj alanına sahip olacak olan “Yeni Mahalle Kent Parkı Aiolis Kent Belleği ve Anı Evi”nde peyzaj çalışmalarının yüzde 80’ni bitti. Uluslararası standartlara sahip suni çim futbol sahası ve çocukların eğitimi için kullanılacak olan trafik eğitim okulunda da çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

GECE GÖRÜNÜMÜYLE DE DİKKAT ÇEKİYOR

Ağaçlandırma, çimlendirme, sosyal donatı elemanları ve birçok aktiviteye olanak sağlayacak olan “Yeni Mahalle Kent Parkı Aiolis Kent Belleği ve Anı Evi” gece görünümüyle de vatandaşların ilgisini çekiyor.

Aliağalıların büyük bir heyecanla beklediği proje tamamlandığında; Aliağa tarihine atıfta bulunan ve çeşitli antik heykellerin yer alacağı Tarihi Yol, 240 araçlık ekogrid otopark, 330 metre uzunluğunda çocuk tren yolu, içerisinde tenis kortu, basketbol, voleybol sahaları, masa tenisi alanları, halı saha, futbol sahası, spor tesisi binası ve izleyicilere hizmet edecek yeterli miktarda tribünden oluşan 23 bin metre karelik spor yaşam alanı, 9 bin 500 metre karelik piknik alanı, Avrupa standartlarındaki oyun grupları ile çocukların bedensel ve zihinsel gelişimini destekleyecek 9 bin 500 metre karelik çocuk oyun alanı, 4 bin metre karelik trafik eğitim alanı, körfez manzarasının izlenebileceği Kuru Havuzlu Meydan, sanatsal etkinliklerin gerçekleştirileceği 350 kişilik mini amfi, yedi adet satış birimi, iki adet tuvalet, iki adet büfe, kafe- restaurant, bisiklet yolu, Kent Belleği ve Anı Evi, 100 metre kare Kuru Dere ve 340 metre kare yansıma havuzu-yansıma perdesi vatandaşların hizmetine sunulacak.

Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Cahit Ayan, “Yeni Mahalle Kent Parkı Aiolis Kent Belleği ve Anı Evi”ndeki çalışmaların yakın bir zamanda bitirilerek hizmete açılacağını söyledi.

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol