ALİAĞALI ÇOCUKLAR KUKLA, TİYATRO VE ÇİZGİ SİNEMA İLE EĞLENECEK

ALİAĞALI ÇOCUKLAR KUKLA, TİYATRO VE ÇİZGİ SİNEMA İLE EĞLENECEK

Aliağa Belediyesi’nin çocukların yarıyıl tatiline özel olarak hazırladığı “Aliağa’da Tatil Var” etkinlikleri tiyatro ve kukla gösterileri ile çizgi sinema filmleri ile devam ediyor.

Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’na kurulan 800 metre kare kapalı ısıtmalı geçici gösteri merkezinde ücretsiz düzenlenen etkinlikler çocuklara kültür sanat dolu bir yarıyıl tatili yaşatıyor.

Etkinlikler kapsamında 27 Ocak 2019 Pazar günü 13.30 / 14.30 seanslarında “Nasreddin Hoca Günümüzde” isimli oyun çocuklara tiyatro keyfi yaşatacak. Tiyatro gösteriminin hemen ardından saat 15.30’da Marmelat Kukla gösterisi çocuklar için sahne alacak.

Çocukların büyük bir neşe içerisinde izleyeceği Marmelat Kukla gösterisinden sonra saat 18.30’da “Coco” isimli çizgi sinema ekrana yansıyacak. Animasyon fantastik türündeki film 1 saat 45 dakika sürecek.

FİLMİN KONUSU
Coco, 12 yaşındaki Miguel’in ölüler diyarındaki macerasını anlatıyor. 12 yaşındaki Miguel’in en büyük kahramanı efsanevi Meksikalı gitarist Ernesto de la Cruz’dur. Ancak Cruz hayatını kaybetmiştir ve Miguel’in onunla tanışma imkanı yoktur. Her gün onun şarkılarını dinleyen Miguel günün birinde ünlü müzisyenin gitarını bulur. Ancak gitarı çalması onu bir anda Ölüler Diyarı’na götürüverir. Çıkış yolunu arayan Miguel, düzenbaz Hector’la karşılaşır ve birlikte Miguel’in aile tarihinin ardındaki gerçek hikâyeyi keşfetmek için olağanüstü bir yolculuğa çıkarlar…

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol