ALİAĞA’DA YARIYIL TATİLİ SİNEMA KEYFİ İLE YAŞANIYOR

ALİAĞA’DA YARIYIL TATİLİ SİNEMA KEYFİ İLE YAŞANIYOR

ÇOCUKLAR İÇİN “EMOJİLER” BÜYÜKLER İÇİN “AY LAV YU TUU”

Aliağa Belediyesi, “Aliağa’da Tatil Var” etkinlikleri kapsamında çocuklar için birbirinden eğlenceli çizgi sinema filmlerini büyükler için ise başarılı Türk yapımlarını ekrana yansıtmaya devam ediyor.

Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’na kurulan 800 metre karelik ısıtmalı geçici gösteri merkezinde ücretsiz olarak gerçekleştirilen çizgi sinema gösterimleri çocuklara eğlenceli dakikalar yaşatıyor.

Etkinlikler kapsamında 25 Ocak 2019 Cuma günü saat 18.30’da “Emojiler” isimli çizgi sinema çocukların beğenisine sunulacak. 6 yaş ve üzeri çocuklara hitap eden film 1 saat 26 dakika sürecek. Dünya sinemalarında da gösterime giren filmin konusu şöyle; “Telefon kullanıcılarının bildiği bütün emojiler mesajlaşma uygulaması olan Textopolis’te yaşamaktadır. Telefonun kullanıcısı tarafından seçilecekleri zamanı bekleyerek zaman geçiren emojilerin hepsinin tek bir yüz ifadesi vardır ve bu ifadeyi değiştiremezler. Ancak Gene filtresiz doğmuştur ve birden fazla yüz ifadesi sergilemektedir. Diğer emojiler gibi “normal” olmak isteyen Gene çözüm yolu bulabilmek için en yakın arkadaşı emoji Hi-5 ve usta kod kırıcı emoji Jailbreak ile güçlerini birleştirir. Gene’i düzeltmek için aplikasyondan aplikasyona bir yolculuk başlar. Ancak bildikleri dünya tehdit altına girdiğinde bütün emojilerin kaderi bu üçlünün ellerinde olacaktır…”

BÜYÜKLER İÇİN “AY LAV YU TUU”
“Aliağa’da Tatil Var” etkinlikleri sadece çocuklara yönelik aktivitelerle de sınırlı kalmıyor. Çizgi sinemasının hemen ardından saat 20.30’da büyükler için ekrana yansıtılacak olan son zamanların başarılı komedi yapımlarından “Ay Lav Yu Tuu” isimli film gösterime sunulacak.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Sermiyan Midyat’ın yaptığı ‘Ay Lav Yu’nun 6 yıl arayla gelen devam halkası “Ay Lav Yu Tuu” filminde, Amerika’da eğitim alıp köyü Tınne’ye dönen İbrahim’in iki kültür arasında yaşadıkları anlatılıyor. Filmde neredeyse tüm Amerika’nın kalkıp Tinne’ye gelmesiyle kahkaha dolu olaylar birbirini izliyor. TAFF imzasıyla gelen filmin zengin oyuncu kadrosunda Sermiyan Midyat, Nikki Leigh, Ayça Damgacı, Josh Folan, Ayşenil Şamlıoğlu, Kevork Malikyan, Tuna Orhan, Veysi Aslan, Gizem Karaca ve Bora Akkaş yer alıyor.

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol