ALİAĞA’DA “ÜRETİCİ KADIN ÇARŞISI” HİZMETE AÇILDI

ALİAĞA’DA “ÜRETİCİ KADIN ÇARŞISI” HİZMETE AÇILDI

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR: “ALİAĞA’DA ÖNEMLİ BİR SOSYAL PROJE HAYATA GEÇTİ”

Aliağa Belediyesi’nin “Kadın Emeği Değerlendirme Projesi” kapsamında Aliağalı üretici kadınlara geçici olarak tahsis ettiği “Üretici Kadın Çarşısı” gerçekleştirilen program ile hizmete açıldı.

Demokrasi Meydanı Eski Belediye yerinde dokuz reyondan oluşan “Üretici Kadın Çarşısı”nın açılışına Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, İlçe Jandarma Komutanı Rıfkı Kulaksız, İlçe Müftüsü Süleyman Demiryürek, belediye meclis üyeleri, Aliağa Ticaret Odası Başkanı Ömer Ertürk, Meclis Başkanı Adnan Saka, Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk, Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Yiyitalp, Aliağa Amatör Balıkçılar Ve Deniz Sporları Derneği Başkanı Naci Biçer, Aliağa Kent Konseyi Başkanı Cihan Pazarcı, Menemen Kent Konseyi Başkanı Sebahattin İpektepe, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ALİAĞA KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ BAŞKANI BERRİN ARGUNHAN’DAN BAŞKAN SERKAN ACAR’A TEŞEKKÜR
Özellikle kadınların yoğun ilgi gösterdiği programın açılış konuşmasını Aliağa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Berrin Argunhan yaptı. Emeğin en yüce değer olduğunu belirten Argunhan, “Aliağa Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak kadınların el emeği olarak ürettiği değerli ürünlerin satışını yapmak için bir proje oluşturduk. Projemizi de Aliağa Belediye Başkanımız Serkan Acar ile paylaştık. Projemize olumlu yaklaştı ve çarşının Aliağalı kadınların hizmetine girmesini sağladı. Bildiğiniz gibi Türkiye’deki kadın istihdam oranı yüzde 28’lerde. Bu açıdan bu çarşının açılışı bizler için çok önemliydi. Bu anlamda bizlere her zaman destek veren ve her zaman yanımızda olan Aliağa Belediye Başkanımız Serkan Acar’a ve belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR: “ALİAĞA’DA ÖNEMLİ BİR SOSYAL PROJE HAYATA GEÇTİ”
Aliağalı kadınların “Üretici Kadın Çarşısı” sayesinde ev ekonomisine önemli katkılar sağlayacağını ifade eden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ise şunları söyledi: “Aliağalı hanımlar bir yandan da satışlardan elde ettikleri gelirle ihtiyaç sahibi çocuklarımızın eğitimine katkı sağlayacak. Bu açıdan baktığımızda Aliağa’da önemli bir sosyal proje hayata geçti. Bu proje Aliağa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanımızın bir projesidir. Özellikle kendisine ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Bu projenin hem kadınlarımıza hem de Aliağamıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum”

BAŞKAN SERKAN ACAR’A YOĞUN İLGİ
Açılış konuşmalarının ardından “Üretici Kadın Çarşısı”nın açılış kurdelesini Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, protokol üyeleri ve katılımcılar hep birlikte kesti. Menemen Kent Konseyi Başkanı Sebahattin İpektepe, Başkan Serkan Acar’a kadın emeğine verdiği değerden ötürü menemen testisi hediye etti. Aliağalı kadınlar kendilerine tahsis edilen reyonlar için Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a teşekkür ederek bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler.

“ÜRETİCİ KADIN ÇARŞISI” AİLE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK
Aliağa Belediyesi ile Kent Konseyi Kadın Meclisi iş birliğinde faaliyete geçirilen “Üretici Kadın Çarşısı”nda Aliağalı hanımlara ait el emeği örgülerin, takıların, çeyizliklerin, süs eşyalarının yanı sıra organik ürünlerle elde edilmiş çeşitli gıdaların da satışı yapılacak. Aliağalı kadınlar, kendileri için hazırlanmış reyonlarda haftanın yedi günü 10.00-18.00 saatleri arasında el emeği ürünlerini satarak aile ekonomisine katkı sağlayacak.

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol