ALİAĞA’DA EĞLENCELİ YARIYIL TATİLİ BAŞLADI

ALİAĞA’DA EĞLENCELİ YARIYIL TATİLİ BAŞLADI

TATİL KÜÇÜK EĞLENCE BÜYÜK

HAFTANIN DÖRT GÜNÜ EĞLENCE DEVAM EDECEK

Yarıyıl tatilinin başlaması ile birlikte Aliağalı çocukların sanat dolu bir dönem geçirmesi için sinemadan, tiyatroya, kukla yapımından sanat atölyelerine kadar birçok etkinliğin bulunduğu eğlence dolu tatil programı da başladı. Aliağa Belediyesi tarafından 4 Şubat’a kadar haftada dört gün ücretsiz olarak planlanan etkinlik programı ile çocukların hem sanatla iç içe olmaları hem de verimli bir tatil geçirmeleri hedefleniyor.

Karnelerini alan Aliağalı çocuklar yarıyıl tatilini, Aliağa Belediyesi’nin düzenlediği birbirinden eğlenceli kültürel ve sanatsal etkinliklerle dolu dolu geçiriyor. Maviyle yeşilin buluştuğu 72 dönümlük dev sosyal donatı alanına kurulan Aliağa’nın ilk geçici gösteri merkezinde gerçekleştirilen etkinlikler çocuklara keyifli saatler yaşatıyor.

DOLU DOLU EĞLENCE
Etkinliklerin ilk gününde yüzlerce çocuk aileleri ile birlikte geçici gösteri merkezini tıklım tıklım doldurdu. Kaşık kukla yapım atölyesi ile başlayan etkinliklerde çocuklar kaşık kukla yapmayı öğrendi. Keyifli anlar yaşayan çocuklar bir yandan da eğitsel konularla da bilinçlendirildi. Kaşık kukla atölyesinin hemen ardından sahneye çıkan sihirbaz, yaptığı etkileyici gösteriler ile izleyenleri kendine hayran bıraktı. Etkinlikler kapsamında sahne alan “Orman Kahramanları” adlı müzikli çocuk oyunu ise hem eğlendirdi hem de küçüklere doğa ve ağaç sevgisini aşıladı.

YAĞMURA RAĞMEN AKIN ETTİLER
Yağmura rağmen Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’na akın eden ve “Aliağa’da Tatil Var” etkinlikleri ile aileleriyle keyifli bir gün geçiren çocuklara program sonunda pamuk helva, top kek, meyve suyu ikramları yapıldı. Büyüklere ise çay ve su ikramlarında bulunuldu. Aileler etkinlik alanından çocukları ile birlikte güzel bir gün yaşamanın mutluluğuyla ayrıldılar.

EĞLENCE DEVAM EDECEK
Eğlence, etkinliklerin ikinci gününde de hız kesmeden devam edecek. 20 Ocak Pazar günü 13.00-14.00 / 14.00-15.00 saatleri arasında Kaşık Kukla Yapım Atölyesi, 15.30’da ‘Deniz’in Oyunculuk Seçmeleri’ isimli çocuk tiyatrosu sahne alacak. Saat 20.00’de ise şarkıcı Serkan Yıldız, konseriyle katılımcılara müzik ziyafeti yaşatacak.

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol