ALİAĞA’DA 7’DEN 77’YE KÜLTÜR SANAT

ALİAĞA’DA 7’DEN 77’YE KÜLTÜR SANAT

ALİAĞA’DA SİNEMA ŞÖLENİ DEVAM EDİYOR

Aliağa Belediyesi’nin yarıyı tatiline özel olarak çocuklar için hazırladığı “Aliağa’da Tatil Var” etkinlikleri kapsamında birbirinden eğlenceli çizgi sinema filmleri ekrana gelmeye devam ediyor. Çocukların yanı sıra büyükler için planlanan “Aliağa’da Sinema Günleri”n de ise son dönemin başarılı Türk filmleri sinemaseverler ile buluşuyor.

“Aliağa’da Tatil Var” ve “Aliağa’da Sinema Günleri” 7’den 77’ye herkese sinema şöleni yaşatıyor. Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’nda kurulan 800 metre kare kapalı alana sahip Aliağa’nın ilk geçici gösteri merkezinde ücretsiz olarak gösterime sunulan filmler yoğun ilgi görüyor.

ÇOCUKLAR “EVCİL HAYVANLARIN GİZLİ YAŞAMI” EKRANA GELECEK
Film gösterimleri kapsamında 30 Ocak 2019 Çarşamba günü saat 18.30’da “Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı” isimli çizgi sinema çocuklar için gösterime sunulacak. Bu güzel animasyon filminde insanların beslediği evcil hayvanların sahipleri evde yokken onların neler yaptığını bizlere gösteren bir animasyon filmi. Kimsenin tahmin edemeyeceği çılgınlıklar yapan yaramaz hayvanlar küçük seyircisine macera dolu dakikalar yaşatacak.

BÜYÜKLER İÇİN “ANNEMİN YARASI” GÖSTERİME SUNULACAK
Çizgi sinemanın hem ardından saat 20.30’da başrollerini Ozan Güven, Belçim Bilgin, Meryem Uzerli, Okan Yalabık ve Bora Akkaş’ın paylaştığı “Annemin Yarası” adlı film gösterime sunulacak. Sinemaseverlere nostaljik bir film keyfi yaşatacak olan Aliağa Belediyesi, film öncesinde izleyicilere patlamış mısır ve gazoz ikramlarında da bulunacak.

FİLMİN KONUSU
Salih on sekiz yaşına geldiğinde kayıp ailesini bulmak üzere kaldığı yetimhaneyi terk eder ve babasını ararken bir çiftlikte işe başlar. Hiç beklemediği bir anda hayalindeki yuvayı bulmuştur. Heyecan ve tansiyon yükseldikçe yeni sırlar da su üstüne çıkar. Salih geçmişinden kurtulup bu yuvada mutlu olabilecek midir? Soluk soluğa izlenecek Annemin Yarası, Salih’in peşinde umudun izini sürüyor.

“ALİAĞA’DA SİNEMA GÜNLERİ” GÖSTERİM TAKVİMİ
30 Ocak Çarşamba: 18.30 Evcil Hayvanların Yaşamı (Çizgi Sinema)
Saat 20.30 Annemin Yarası
1 Şubat Cuma: 18.30 Çılgın Hırsız 3 (Çizgi Sinema)
Saat 20.30 Ay Lav Yu Tu
2 Şubat Cumartesi: Saat 18.30 Emojiler (Çizgi Sinema)
Saat 20.30 Deli Dumrul
3 Şubat Pazar: 18.30 Evcil Hayvanların Yaşamı (Çizgi Sinema)
Saat 20.30 Düğüm Salonu

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol