ALİAĞA’DA 602 ÇİFT DÜNYA EVİNE GİRDİ

ALİAĞA’DA 602 ÇİFT DÜNYA EVİNE GİRDİ

Aliağa Belediyesi Evlendirme Memurluğu bir yılda 602 çiftin nikâh akdini gerçekleştirdi. Bu nikâhlarda, 27 yabancı uyruklu vatandaş da dünya evine girmenin mutluluğunu yaşadı.

Aliağa’da 2017 yılında 632 çiftin nikâhı kıyılırken 2018 yılında 602 çift nikâh masasına oturarak hayatlarını birleştirdi. Aliağa Belediyesi Evlendirme Memurluğu’na müracaat eden yabancı uyruklu vatandaşların da nikâh akitleri gerçekleştirildi.

Aliağa Belediyesi Nikâh Memuru Aydan Mangura’nın verdiği bilgilere göre 2 Almanya, 2 Türkmenistan, 4 Ukrayna, 2 Fas, 3 Azerbaycan olmak üzere Yunanistan, Kazakistan, Kırgızistan, Karadağ, Peru, Belarus, Rusya, Endonezya, Mısır, Suriye ve Bulgaristan uyruklu 24 kadın da Türk vatandaşları ile nikâh masasına oturdu.

Mangura ayrıca, 93 nikâh ile en fazla nikâhın temmuz ayında, en az nikâhın ise 24 nikâh ile şubat ve kasım aylarında gerçekleştirildiğini, 8 nikâhın da iptal edildiğini söyledi.

NİKÂH İÇİN GEREKLİ BELGELER
Nikâh için gerekli belgeler hakkında da bilgiler veren Mangura, “Evlendirme dairemize başvuruda bulunmak isteyen çiftlerimiz öncelikle sabah saatlerinde kimlik ve bir fotoğrafları ile birlikte evlilik raporu için bir sevk kâğıdı almaları gerekiyor. Sağlık ocağımız saat 11.00’e kadar kan aldığı için çiftlerden özellikle sabah saatlerinde sevk almalarını rica ediyoruz. Çıkan kan sonuçlarından sonra dört fotoğraf ve bir kimlik fotokopisi ile birlikte gelen çiftlerimizin müracaatlarını alıyoruz. Müracaat edilen günün ertesi gününden itibaren çiftlerimiz ne zaman isterlerse nikâh akitlerini gerçekleştiriyoruz” dedi.

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol