ALİAĞA BELEDİYESİ’NİN BEZ ÇANTA DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

ALİAĞA BELEDİYESİ’NİN BEZ ÇANTA DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

DAHA YEŞİL BİR ALİAĞA İÇİN ÇEVRE DOSTU BEZ ÇANTA KULLANIN

Aliağa Belediyesi, vatandaşlardan yoğun ilgi gören çevre dostu bez çantaların dağıtımına Yeni Şakran ve Helvacı’da kurulan halk pazarlarında devam etti.

Daha yeşil ve daha temiz bir Aliağa için “Aliağa’mı Seviyorum” projesini hayata geçiren Aliağa Belediyesi’nin proje kapsamında vatandaşlarına ücretsiz olarak dağıttığı yüzde yüz pamuktan yapılmış çevre dostu bez çantalar yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Dünyanın ekolojik dengesine zarar veren ve doğada yok olma süresi binlerce yılı alan alışveriş poşetlerinin kullanımını ortadan kaldırmak için çalışmalarını sürdüren Aliağa Belediyesi, binlerce bez çantayı vatandaşlarına ücretsiz olarak dağıtıyor.

Aliağa merkez kapalı pazar yeri ve Yeni Mahalle çarşamba pazar yerinden sonra dağıtımlar Yeni Şakran ve Helvacı’da kurulan pazar yerlerinde de devam etti. Naylon poşet yerine çevre dostu bez çanta kullanımı teşvik eden proje vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Çantaların ön yüzünde kalp figürü üzerine işlenmiş “Aliağa’mı Seviyorum” görseli de vatandaşlardan ayrı bir beğeni kazandı.

Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yapılan dağıtımlarda bugüne kadar 13 bin çevre dostu bez çanta vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıldı.

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol