ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN SPORA VE ALT YAPIYA TAM DESTEK

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN SPORA VE ALT YAPIYA TAM DESTEK

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN YENİ MAHALLE’YE FİFA STANDARTLARINDA FUTBOL SAHASI

Spora ve sporcuya verdiği destekle vatandaşın takdirini toplayan Aliağa Belediyesi, ilçedeki spor tesislerinin de yeterli düzeye gelmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Tüm ilçe halkına sporla iç içe bir hayat sunmak isteyen Aliağa Belediyesi bu kapsamda ilk olarak merkez ve dış mahallelerde başlattığı halı saha projelerini sonlandırarak vatandaşının hizmetine sundu.

SEKİZ ADET YENİ HALI SAHA HİZMETE AÇILDI

Fen İşleri Müdürlüğü’nün koordinesinde yaklaşık iki ay süren çalışmalar ile sekiz adet halı saha Aliağa’ya kazandırıldı. Özellikle gençlerin güvenli bir ortamda spor yapabilmesini hedefleyen Aliağa Belediyesi Şehit Oğuz Özgür Çevik Lisesi, Aşağı Şehit Kemal Ortaokulu, Kalabak Mahallesi, Yeni Şakran Güngör Çolakoğlu Lisesi, Cici Sokak, Çıtak Belediye Şantiyesi, Yeni Mahalle Kent Park ve Hacıömerli Mahallesi’ne yapılan toplam sekiz adet halı saha gençlerin ve sporseverlerin hizmetine sunuldu.

YENİ MAHALLE’YE FİFA STANDARTLARINDA FUTBOL SAHASI

Yeni Mahalle’de Cengiz Topel ile Rumeli Caddesi arasında toplam 110 dönümlük alan üzerine projelendirdiği “Yeni Mahalle Kent Parkı Aiolis Kent Belleği ve Anı Evi”nde çalışmalarını sürdüren Aliağa Belediyesi, proje alanı içerisine fifa standartlarına uygun suni çimden futbol sahası yapıyor.

10 bin metre kare üzerinde profesyonel bir tesis olacak olan sahada ikinci lig düzeyinde maçlar oynanabilecek.

Aliağa’ya ilk kez kazandırılacak olan fifa standartlarındaki tesis için çalışmalar halen devam ediyor. Sahanın altyapı, drenaj, korkuluk, demir, beton ve mıcır döküm işlemleri tamamlanarak çim serim aşamasına geçilecek.

ALİAĞA İLÇE STADI’NDA SON RÖTUŞLAR YAPILIYOR

Yaklaşık iki ay önce Aliağaspor FK’nın iç saha maçlarını oynadığı Aliağa İlçe Stadında çim yenileme çalışmalarını da başlatan Aliağa Belediyesi, çalışmalarda sona yaklaşıyor. Aliağa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında ilk olarak futbol oynamaya artık müsait olmayan çimlerin söküm işlemi yapıldı. Çim söküm işlemleri tamamlandıktan sonra zemin tekrar düzeltilip drenaj ve sulama sistemi yenilendi. Ardından futbol sahaları için özel ve dört mevsim yeşil kalabilen çim ekimi yapıldı. Stat giriş turnikelerinin yerleştirilmesi, soyunma odalarının yenilenmesi, boyama işlemlerinin tamamlanması gibi fiziki yenilemenin ardından stadın 2 Aralık 2018 tarihinde oynanacak olan Çayırova maçına kadar hazır hale getirilmesi planlanıyor.

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol