ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN ESTETİK DOKUNUŞ

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN ESTETİK DOKUNUŞ

ALİAĞA’DA YEŞİLLENDİRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Kentin dört bir tarafında yeşillendirme ve peyzaj düzenleme çalışmalarını aralıksız sürdüren Aliağa Belediyesi, Tüpraş kavşağı bölgesinde atıl olarak bulunan dört bin metre karelik şevi yemyeşil bir alana çevirdi.

Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışma kapsamında dört bin metre karelik şev sosyal donatı elemanları ile yemyeşil bir görünüme kavuşturuldu. Yaklaşık üç haftada tamamlanan yeşillendirme çalışması ile alana bin 500 adet gold taflan, 5 bin adet yeşil taflan, 100 adet pittosporum, 500 adet limon servi, bin 500 adet galvanizli ayıraç dikildi. Peyzaj çalışmasının yanı sıra alana 500 metre karelik otopark kazandırıldı. Kullanılan dolomit taşları ile de Aliağa Belediyesi’nin logosu resmedildi.

Yeşillendirme çalışması kapsamında Aliağa girişinde bulunan ve tamamı yeşil olarak planlanan 14 bin metre karelik alana da kutu harflerle “Aliağa” yazısı konuldu. Düzenleme çalışmalarının devam ettiği alan sosyal donatı elemanları ile zenginleştirilecek. Ayrıca bu alana konulan “Aliağa” yazısı sahil bölgesine konumlandırılan “I Love Aliağa” yazısından sonra ikinci kutu harf çalışması olacak.

Yeşillendirme ve peyzaj düzenleme çalışmalarını kentin dört bir tarafında sürdürdüklerini belirten Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Cahit Ayan, “Aliağa’nın daha yeşil ve estetik bir kente dönüşmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Kavşaklarda, refüjlerde ve özellikle atıl olarak gördüğümüz noktalarda yeşillendirme çalışmalarına devam edeceğiz” dedi.

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol